הטסת בעלי חיים – איך להבטיח מעבר חלק?

עם עונת הנסיעות המתקרבת אלינו לטובה, מגיע גם הזמן להתחיל לתכנן את חופשות הקיץ שלנו. עבור חלק מאיתנו מדובר בחופשות ארוכות, אליהן היינו רוצים לקחת גם את החברים על ארבע שלנו. אבל איך אפשר לדעת אם הטסת בעלי חיים היא הפתרון עבורכם? האם בעלי חיים מסוימים יכולים לנסוע בבטחה, בקבינה או בבטן מטוס?התשובה היא כן, אבל חשוב לדעת כי  הטסת בעלי חיים היא נושא מעט מורכב הדורש מחקר מקדים והבנה. ככה תתכוננו לחופשה על הכלבלב:

שקלו את הסיכונים

חיות מחמד מסוימות לא צריכות לטוס בכלל – אי פעם. ככלל, גורי כלבים וחתלתולים, בעלי חיים חולים, ובעלי חיים חלשים או בהיריון אינם צריכים לנסוע בדרך אווירית. והיא מסוכנת במיוחד לבעלי חיים עם פנים פחוסות, כמו בולדוגים, פאגים וחתולים פרסיים;ישנן חברות תעופה רבות שלא יסכימו להעלות אותם למטוס.  בנוסף, אם אתם טסים לאזורים מסיומים בארה"ב או באירופה, יכול להיות שהטמפרטורה תהיה חמה או קרה מדי (ובמיוחד אם יש לכם טיסות עם קונקשן) עבור חיית המחמד שלכם, מה שיקשה מאד על תהליך הזמנת הכרטיסים. ישנם עוד סכנות, דאגות וניואנסים המעורבים בכל מקרה של הטסת כלב או חתול לחו"ל והעצה הטובה ביותר היא להתייעץ עם וטרינר בתל אביב (או בכל עיר אחרת), ולקבל את התמונה הכללית והמותאמת אישית לחיית המחמד שלכם.

למדו את החוקים

דבר ראשון ועוד לפני שתבררו את המדיניות הפרטית של חברת הנסיעות, עליכם לבדוק את ההגבלות הממשלתיות.  בכל מדינה או יבשת ישנם חוקים ודרישות שונות ומפורטות לגבי כל מה שנוגע לטיסות והעברות של בעלי חיים, וחייבים לדעת מהן, מראש. לאחר שתטפלו בכל הבעיות האלו, יהיה עליכם להבין את המדיניות הספציפית של הספק שתזמינו, שכן הן משתנות מחברה לחברה (כך גם הטבות שונות, כמו צבירת נקודות טיסה וכו' עבור החברים על ארבע). לכל חברת תעופה יש כללים משלה על אילו בעלי חיים היא תסכים או לא תסכים להטיס, תקנות ספציפיות עבור הטסת בעלי חיים בבטן המטוס, ומדיניות על מכולות. כמובן, אנחנו נמצאים בתור הזהב של קטגורית "הכנסות נלוות" של חברת התעופה , כך שהאגרות יכולות גם הן  להשתנות עבור שירותים כאלה.

הכירו את חיית המחמד שלכם

הצעד הראשון הטוב ביותר לקראת הטסת כלב לחו"ל הוא לקחת אותו לביקור אצל הווטרינר ולוודא האם הוא בריא וחזק מספיק כדי לטוס. אן הוחלט שכן, נסו להרגיל את חיות המחמד לרעיון מראש- הרגילו אותו לישון בכלוב, לבדו ונסו לעזור לו להפחית רגישות לרעש. רעיון טוב יהיה להשמיע לו,במערכת הביתית, רעשי רקע של מטוסים ממריאים או קולות רמים, כדי שיתרגל לרעשים אלו בזמן אמת, לא יבהל ולא ינבח ללא הרף.