הטסת בעלי חיים – כל מה שצריך לדעת

לפני שאתם מזמינים טיסה לכם ולרקסי, כדאי לחשוב ולהבין את כל האפשרויות העומדות בפניכם:

הטסת בעלי חיים יכולה להיות מסוכנת

אנחנו יודעים שלפעמים אין ברירה, הנסיעה ארוכה ואתם חייבים את רקסי איתכם. אבל חובה לשקול את כל הסיכונים לפני שאתם מחליטים על הטסת כלב או כל חיית מחמד אחרת. טיסה יכולה להיות מסוכנת במיוחד לחיות עם פרצוף פחוס, כמו בולדוגים, פאגים או חתולים פרסיים. מערות האף הקצרות שלהן מותירות אותן פגיעות במיוחד למקרים של חוסר בחמצן ושל מכות חום.

שקלו את כל האלטרנטיבות לטיסה

אם אתם מתכננים להביא את חיית המחמד שלכם לחופשה, נהיגה היא בדרך כלל אפשרות טובה יותר. אבל סביר להניח שהחופשה היא בחו"ל ולכן לא תוכלו להגיע לשם ברגל. גם אם מדובר בפרק זמו ארוך, חיית המחמד שלכם תהיה כנראה יותר בריאה ושמחה אם תשאירו אותה מאחור, תחת טיפול של בייביסיטר לחיות מחמד או פנסיון. אם זה לא אפשרי, אל תדאגו. הטסת בעלי חיים היא אמנם מעט מסובכת, אבל אפשרית בהחלט.

אם החלטתם אכן לטוס עם חיית המחמד, נסו מאד להתעקש על כל שהיא תטוס אתכם בקבינה. רוב חברות התעופה יאפשרו לכם לקחת חתול או כלב קטן בתא הנוסעים, תמורת תשלום נוסף. אבל אתם חייבים להתקשר לחברת התעופה זמן מה מראש; יש מגבלות על מספר בעלי החיים המותרים בתא. אם מדובר על הטסת כלב, ודאו שהוא עומד בדרישות הגודל. אם אתם קצת בהלם מכל התקנות והחוקים, צרו קשר עם וטרינר תל אביב – מהמרפאה הווטרינרית פרישמן דיזנגוף, והוא ילווה אתכם לאורך התהליך.

אם תרצו שחיית המחמד תטוס אתכם בתא, שאלו את השאלות הבאות:

נקטו באמצעי זהירות בזמן הבדיקה ביטחונית בשדה התעופה

המנשא של רקסי יצטרך לעבור את תהליך האבטחה יחד איתכם. יש לכם שתי אפשרויות: או להיות בטוחים שרקסי קשור היטב כדי שתוכלו בבטחה להחזיק אותו מחוץ למנשא בזמן שהנ"ל עובר את בדיקת הרנטגן, או לבקש בדיקה משנית מיוחדת, שלא תחייב אתכם לקחת את המנשא שלו.