הטסת בעלי חיים לחו"ל

טיול בעקבות פסלים של חיות ברחבי העולם

פיסול היא אומנות מרהיבה שדורשת יכולת של האמנ/ית במגוון תחומים. אפשר לפסל כל דבר, ובדרך כלל כשמדברים על פיסול, אנחנו נזכרים בפסל של דויד, או ברודאן, או בכלל באירופה הקלאסית. אבל גם בעלי חיים יוצגו בפסלים, אז למה לא לעשות איתם טיול ושיוכלו ליהנות גם הם מאומנות? אבל איך לוקחים אותם איתנו לכל המקומות האלו? מה צריך לדעת על הטסת בעלי חיים לחו"ל?

הספינקס – בחלקו אריה בחלקו אדם, אחד הפסלים הכי מפורסמים ביקום נמצא לא רחוק מישראל, בגיזה שבמצרים. למרות שנעשה לפני אלפי שנים, ממשיך להיות מרשים גם היום, בגודלו ובדרך העשייה שלו. על שם הספינקס יש גזע של חתולים, ורודים וקרחים. אולי הגיע הזמן לקחת אותם לשם ושייראו מאין באו?

יעקוב סוס העגלה – ליד גשר המגדל (tower bridge) בלונדון עומד הפסל של יעקוב, סוס העגלה, לזכר כל הסוסים שעזרו בבניית הנמל. זהו פסל בגודל טבעי של סוס, ואולי הוא פחות מרשים מהסוס של דה-וינצ'י, אבל המחווה מרשימה בזכות עצמה.

בובי מגרייפרייר – הכלב הסקוטי המפורסם של אדינבורו, על שמו גם יש ספר. בובי, סקיי טרייר, ישב במשך 14 יום על יד הקבר של הבעלים שלו, בלי לזוז, נהפך לאגדה – ואפילו קיבל את מפתח העיר! אוהבי כלבים בוודאי ישמחו לראות את הפסל הזה, ואולי גם הכלב.

פסלי ההיפופוטם בטאיוון – בטוח שאין לכם היפופוטם בתור חיית מחמד, אבל את הפסל הזה לא כדאי לכם לפספס. היפופוטמים שנעוצים באדמה ורק חלק מהם נראה לעין מתוך האספלט – פסל יצירתי למדי, לא רק לחובבי הפסלים.

יש עוד מיליארדים של פסלים ברחבי העולם, אין אפשרות אפילו לספור אותם. אפשר לבחור פסל או שניים ולטוס לראות, ועל הדרך גם לבקר בעיר. במידה ותרצו לטוס עם בעל חיים, כלב, חתול, תוכי, נמר או מה לא, כדאי לברר את הפרטים והחוקים של כל מדינה לגבי כניסת בעלי החיים לתחומה. גם חברות תעופה שונות מתנהגות בצורה שונה עם בעלי חיים – ובכלל, בדיקה מוקדמת חוסכת כאב ראש ובלגן מיותר. הטסת בעלי חיים לחו"ל יכולה להיות חוויה מתישה, אבל החופשה עצמה תהיה שווה את זה. מה לא עושים בשביל לצלם את חתול הספינקס שלכם ליד הספינקס?