הטסת חיות מחמד לחו"ל

בסרט האהוב "המסע המופלא הביתה" משנת 1993 יוצאים צ'אנס (הבולדוג האמריקאי), שאדו (גולדן רטריבר) וסאסי (החתולה ההימלאית) שחוששים שננטשו על ידי בעליהם, למסע ארוך ומסוכן במטרה למצוא אותם.

כמובן, שכמו בכל סרטי דיסני, גם כאן מדובר בסוף טוב בו חיות המחמד מתאחדות עם משפחותיהן בצורה מרגשת.

למרות חיבתנו העזה למסך הגדול, לא היינו רוצים לראות את חיית המחמד שלנו חוצה הרים ונהרות בחיפושים אחרינו.
לכן כשמדובר במעבר דירה לארץ רחוקה או חופשה ארוכת טווח, אנשים רבים בוחרים לקחת את בעלי החיים שלהם איתם ומבררים מהי הדרך הקלה ביותר להטסת חיות מחמד לחו"ל.

הדרך הקלה להטסת חיות מחמד לחו"ל

כשחושבים על הטסת חיות מחמד לחו"ל, אנשים רבים נוטים לדמיין כלובים קטנטנים בבטן המטוס, שמתנדנדים מצד לצד בפראות, אך למזלנו ומזלם, ישנם חוקים ברורים מאוד עבור כל יעד ויעד, שאילו בני אדם היו נאלצים לעמוד בהם, הם לא היו טסים לעולם.

אלפי חיות מחמד וחיות אקזוטיות מוטסות מדי שנה, כשהן מוגבלות בעיקר למטוסים או רכבים. אוטובוסים, רכבות וספינות אינם אופציה לרוב, אך ישנם מקרים יוצאים מן הכלל.

הטסת חיות מחמד לחו"ל

הגישה כיום היא להמליץ על הטסת חיות מחמד לחול רק במקרה בהם אין ברירה אחרת, וכאן מגיעה שאלת אחסון חיית המחמד במשך הטיסה.
השיטה המומלצת והמתאימה בעיקר לבע"ח קטנים יחסית היא כמטען צד איתו תוכלו לעלות למטוס, אך לפעמים אין ברירה אלא להכניס את הכלוב לבטן המטוס, שם נאכפים חוקים רבים שמטרתם שמירה על בטיחות בעל החיים.

אם אתם מסוג האנשים שקשה להם להתמודד עם ביורוקרטיה מסובכת, מומלץ שתפנו לד"ר רונן וינקלר – וטרינר בתל אביב העומד בראש המרפאה הווטרינרית דיזנגוף פרישמן, לקבלת ייעוץ בנוגע להטסת חיות מחמד לחו"ל.
ייתכן והוא ימליץ לכם על שירות הטסת בעלי חיים שיטפל בטפסים, בהגבלות ובחוקים הרבים שמלווים להטסת חיות לחו"ל, מאחר ולכל מדינה או חברת תעופה ישנם חוקים שונים ברמות חומרה שונות.

לאחר שהחלטתם בוודאות כי ברצונכם להטיס את חיית המחמד שלכם, גשו לד"ר וינקלר או לכל אחד מצוות עובדי המרפאה, הסבירו לו את המצב והוא יוכל לכוון אתכם ולייעץ לכם בנוגע לדרך הבטוחה, היעילה ונוחה ביותר עבור חיית המחמד שלכם לחצות את האוקיינוס.