וטרינר בתל אביב – חלומות של מלאכים

וטרינר בתל אביב – חלומות של מלאכים

מעניין לדעת על מה הכלבים שלנו חולמים כשהם ישנים.. האם הרעידות שלהם מסמלות שמחה או עצב? רוצים להתייעץ עם וטרינר בתל אביב? אנחנו מחכים לכם במרפאת פרישמן דיזנגוף!

מחקר חדש מוכיח שגם כלבים חולמים- אבל על מה? אנחנו חולמים, ואוהבים את זה (לפעמים). המוני מחקרים נעשו על חלומות של בני אדם, והיום אנחנו כבר יודעים לזהות מתי אנחנו חולמים – על פי העיניים שלנו (הלהקה הידועה REM קרויה על שם “תנועת עיניים מהירה” – המצב בו אנו חולמים). אנחנו יודעים להגיד מאיפה החלום מגיע, מדוע הוא קורה, ויש כאלו בינינו שיודעים גם לשלוט בחלומות שלהם. היום המדע כבר יודע שאחת הסיבות לסכנה במניעת שינה היא העובדה שבלי שינה אין חלומות, ואז הגוף לא מעבד את החוויות שחווינו במהלך היום. אבל מה עם החיות שלנו? לא תהיתם מעולם האם הן חולמות? ואם כן, האם הן חולמות עלינו? על מרפאתו של וטרינר בתל אביב? על המשפחה שלהם? איך נדע?

לאחרונה חוקרים גילו שכאשר הכלבים שלנו נוהמים, מכשכשים בזנב, רועדים, או עושים כל דבר אחר בזמן שהם ישנים, הם למעשה חולמים. חוקרים גילו שכלב ממוצע מתחיל לחלום 20 דקות אחרי שהוא נרדם. הדבר המפתיע ביותר שגילו החוקרים הוא שגודל בעל החיים משפיע על אורך החלום. כלבים קטנים – הרבה חלומות קצרים. כלבים גדולים – מעט חלומות ארוכים. גם הגיל בהחלט משפיע – גורים חולמים יותר ממבוגרים. לעת עתה בדקו החוקרים רק כלבים, אך הם יודעים בוודאות שחתולים וסוסים חולמים גם הם. בנוסף, ההנחה היא שהרוב המוחץ של היונקים חולמים, וכך מעבדים גם הם את החוויות שעוברות עליהם במהלך היום. ההנחה נובעת מכך שאנחנו והיונקים דומים בתשעים וחמישה אחוזים מבחינה גנטית, ואין שום סיבה לחשוב שההתנהגות הביולוגית שלנו לא תהיה דומה.

מעניין עוד יותר לגלות על מה חולמים בעלי החיים, וניתן בהחלט לדעת זאת לפי התנועות שלהם במהלך השינה – כלב שרץ חולם על ריצה,כלב שמכשכש בזנב, חולם על משהו שמח, וכן הלאה. כמובן שהם לא יכולים לספר לנו על מה הם חולמים, אז נותר רק לנחש. האם כלב שמצטנף חולם על אשפוז בעלי חיים? האם כלב שמתגרד מתוך שינה זקוק לטיפול בפרעושים? פעם הבאה שהכלב שלכם עושה קולות מוזרים כשהוא ישן, לא בטוח שהוא זקוק לתור אצל וטרינר חירום, ייתכן שהוא פשוט חולם – בכל זאת, במרפאה הווטרינרית בתל אביב בראשות דוקטור וינקלר, תמיד יהיה וטרינר תורן שיבדוק בשמחה את הסימפטומים של הכלב, רק ליתר בטחון.

 

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter