וטרינר בתל אביב: יש לי סימפתיה לכלבים בתל אביב

מזל טוב! החלטתם לאמץ כלב!

וטרינר בתל אביב הוא האיש אליו יש לפנות בעת אימוץ כלב, או כל בעל חיים אחר בתל אביב. הוא יעזור לכם עם כל מה שקשור לנושא חיסונים לכלבים, סירוס ועיקור, רישיון וכל מה שצריך.

כבר הרבה זמן זה מתבשל, שוב ושוב אתם מריצים בדמיונכם את התסריט בו אתם יושבים על הספה ורקסי (או שלא, כי בכל זאת כבר לא שנות השמונים) מתכרבל איתכם ומשיר עליכם שערות. בבוקר אתם לוקחים אותו לקנות קפה, בערב יוצאים לטיול ארוך ברוטשילד… כן, איזה כיף זה אם יהיה לכם כלב. אז נכון, אתם גרים בתל אביב בדירה קטנה, אבל לא נורא – יש הרבה כלבים שזה דווקא מתאים להם, ושלא יוציאו לכם את הרוח מהמפרשים.

הגעתם למקלט העירוני בתל אביב, או לכל אחד מהמקלטים שיש לכלבים ברחבי הארץ, ומצאתם חבר נפש חדש. לקחתם אותו הביתה, ובמשך עשר השעות הראשונות של היום פשוט ישבתם ושיחקתם עם הייצור המושלם שנכנס הביתה, וישר ללב. אבל אז נזכרתם שבעצם, זה לא כזה פשוט. ובתל אביב, כמו בערים אחרות, יש ביורוקרטיה שלמה סביב חיות מחמד, וגם אם הם כלבים, הטופסולוגיה היא עדיין כאילו אתם מבקשים לגדל בבית מינימום קרנף.

כדי לקבל רישיון, אתם צריכים לדאוג לחיסונים. כדי לדאוג לחיסונים, אתם צריכים למצוא וטרינר בתל אביב, שיעשה אותם. לא צריך וטרינר תורן – אם נזכרתם בחצות, אפשר לחלוטין לחכות למחר, אבל עדיין – רישיון דורש חיסון. הרישיון עצמו עולה כסף – עיריית תל אביב גובה 53.5 ₪ על חיסון כלב מסורס, לעומת מחיר שערורייתי כמעט של 370.5 ₪ לכלב שאינו מסורס, וגילו בין חצי שנה לשמונה – זוהי דרכה של העירייה לגרום לכם לסרס ולעקר את בעלי החיים שלכם. היא עושה זאת כי היא יכולה, וגם כי מחקרים מוכיחים שזה באמת הרבה יותר טוב לחיית המחמד שלכם.

ברגע שהכלב יקבל רישיון, הוא יירשם במאגר הכלבים, וכך, אם חלילה הוא יאבד, יהיה קל יותר למצוא אותו על פי השבב והפרטים שלכם, שיימסרו במקום. מוקד 106 של העירייה יעזור לכם במקרה שכלבכם האהוב יאבד, וגם אם תמצאו כלב של מישהו אחר. עכשיו כשיש לכם כלב, ואתם יודעים איזו עגמת נפש יכולה לקרות כשהוא פתאום נעלם, עזרו לאחרים. אם אתם לא בטוחים לגמרי מה לעשות עם הכלב שמצאתם, או עם החתול, אתם מוזמנים לפנות לכל וטרינר בתל אביב שיעזור לכם.

בסך הכל, לאמץ כלב זה קצת כאב ראש ביורוקרטי, אבל שמחה גדולה. אנחנו ממליצים לכם מעומק הלב לאמץ חיה, זה יעשה לכם רק טוב, וגם לה.