וטרינר תורן – שירות ללא הפסקה

כשמתגוררים בעיר ללא הפסקה, כדאי למצוא מרפאה וטרינרית שמספקת שירות ללא הפסקה – כשמעבר לשעות הפתיחה המקובלות, עומד לרשותכם ולרשות חיית המחמד שלכם וטרינר תורן, מרגע שהמרפאה נסגרה בשעות הערב ועד שנפתחה למחרת בבוקר. אז אל תחפשו סתם וטרינר תל אביב – בדקו את המרפאה לפני שמחליטים, בקשו המלצות מאנשים שאתם מכירים, וודאו שהמרפאה מספקת גם שירותי חירום.

למה? הנה דוגמה:

השעה שמונה בערב, אתם בדרך הביתה אחרי יום ממש ארוך. בבוקר הלכתם לעבודה והיה יום פורה, המשכתם לחדר כושר כי צריך לדאוג לבריאות, להוציא קצת מרץ וגם להתענג על התחושה הטובה של אחרי אימון. עכשיו אתם מגיעים לפתח הבית שמחים ומרוצים ורק מחכים לפגוש את הכלב שלכם,  מכניסים את המפתח, ולא שומעים את כשכוש הזנב, או את קולות הרחרוח הרגילים. מיד עולה תחושה של מתח- הרי ברור שקרה משהו, זה לא אופייני לו, אולי לא שמע? קשה להניח. נכנסים הביתה ורואים את הכלב, שתמיד מקבל את פניכם בשמחה, מרוח על השטיח שלו, אפאתי, לא זז.

האם זה מקרה חירום? האם צריך להזעיק וטרינר חירום?

רוב האנשים יתלבטו בשאלה מתי באמת יש צורך להזמין שירותי וטרינר חירום, ומתי המצב לא דרמטי ואפשר להמתין עד למחרת בבוקר ולהגיע למרפאה הווטרינרית בשעות הקבלה המקובלות. אם יוצאים מתוך הנחה שאנשים שמגדלים חיות מחמד מתייחסים אליהן כחלק מהמשפחה, הרי השיקול צריך להיות- מה הייתם עושים אם הייתם מגיעים הביתה, ואחד מהילדים, אם יש, או בן/בת הזוג היו מרוחים ואפאתיים?

יש לשער שאם מישהו מבני המשפחה היה במצב דומה, הייתם מתקשרים מיד לרופא תורן, מתארים את המצב, שואלים שאלות ומחליטים. כנ"ל לגבי חיית המחמד – דבר ראשון מדברים עם וטרינר תורן, מתארים את המצב, שואלים ומתייעצים איתו –  הוא זה שיעזור לכם להחליט על הצעדים הבאים.

ישנם כמובן מצבים שבהם לא עומדים ומתלבטים – במקרה שאתם מתרשמים שיש אפאתיות מוחלטת, אם אתם רואים שלחיה יש קשיי נשימה חמורים או אם היא מתנשמת נשימות קצרות, תכופות ומאומצות, אם החום מאד גבוה, אם יש קושי בעמידה או סוג שלשיתוק, והיא לא מגיבה גם כאשר תנסו לפתות אותה עם ממתק, או אם תחושת הבטן שלכם לא טובה – התקשרו מיד, דברו עם וטרינר תורן, וקבעו איתו פגישת חירום במרפאה, שם יש את הציוד הנדרש לטפל בחיית המחמד שלכם.

זה איננו תסריט לגמרי בלתי סביר. לכן, כמו שכבר הוצע, כשאתם מחפשים וטרינר ראוי שמספק את כל הצרכים והשירותים להם אתם זקוקים, או חס וחלילה תהיו זקוקים, עבור חיית המחמד שלכם, אל תסתפקו בהקלדת המלים "וטרינר תל אביב", אלא השקיעו זמן בבחירה.