וטרינר תל אביב או וטרינר בולוניה?

אם טיפול בכלבים הוא התגלמות האושר עבורך, ואם אתה רוצה לגרום לכך שבעליהם של חיות המחמד השונות יהיו תמיד מאושרים ואם אתה מרגיש כמו נסיכת דיסני כאשר אתה מבלה את הזמן שלך עם בעלי חיים, ככל הנראה שהתואר "וטרינר תל אביב" צריך להיות שלך ושאתה צריך להתחיל לחשוב על לימודי וטרינריה. אבל איפה עושים את זה? כולנו יודעים שכדי להיות וטרינר בתל אביב (או בישראל) צריך לעבור תנאי קבלה קשים במיוחד, בהתחשב בכך שיש רק בית ספר אחד המעניק תואר "דוקטור לווטרינריה" ומספר המוקמות בו מוגבל מאד. לעומת זאת, בחו"ל תנאי הקבלה לרוב קלים יותר, והלימודים זולים ומהירים יותר. בבולוניה לדוגמה, נמצאת אחת מהאוניברסיטאות הטובות ביותר בעולם ללימודי וטרינריה, הדורשת את שכר מהזולים בעולם, וכל זה בנוף מטריף ואוכל ערב לחך. אחרי שתשלים שנת סטאג' נוספת תוכל לבחור האם להישאר באיטליה או לחזור לישראל ולהיות וטרינר בתל אביב, או בכל עיר אחרת.

אז מה הם היתרונות של להיות "וטרינר בולוניה" מול "וטרינר תל אביב"?

הניסיון הבינלאומי הוא חובה

האם יש מעסיק שאינו מחפש מועמד עם הרבה ניסיון בינלאומי בעבודה? כנראה שלא. אם תחליט ללמוד רפואה וטרינרית באירופה, תוכל לאסוף ידע מעשי בתחום בינלאומי: קרוב לוודאי שתלמד שפה חדשה, תיתקל במצבים בהם אנשים שלומדים בתל אביב לא, ותלמד על רפואה וטרינרית מנקודת מבט אחרת. זה יעזור לך להיות עצמאי יותר ולהגיב טוב יותר למצבים שאתה לא מכיר. ואכן, אם תלמד בבולוניה, תכיר אנשים מכל העולם ותהיה רחב אופקים ופתוח, עם סיכוי פחות לחוות הלם תרבותי או הפתעות שליליות אחרות בקריירה שלך. כמובן, שגם תקבל דיפלומה בינלאומית –  אנשים הלומדים רפואה וטרינרית באירופה, ובמיוחד במדינה שהיא חברה באיחוד האירופי, מקבלים תעודה מוכרת בינלאומית. זה עוזר להם למצוא עבודה בכל מדינה שהם מעוניינים (במידה ויש ויזה כמובן), וכן מעשיר את קורות החיים שלהם.

כניסה לאחת האוניברסיטאות הטובה ביותר בעולם ללימודי וטרינריה – קל וזול

האוניבריסטה של בולוניה מחפשת סטודנטים זרים ומקציבה לקבלתם אחוז מסוים מסך הנרשמים. שכר הלימוד גם הוא מהזולים בעולם, אך גם אם הוא מכביד עליכם, תוכלו להגיש בקשה למלגה ורוב הסיכויים שתקבלו אותה. בנוסף לשכר הלימוד הזול, גם הוצאות המחיה באיטליה בכלל ובבולוניה בפרט, נמוכות יחסית, (מה שבוודאי שלא ניתן להגיד על תל אביב).

לימודים וטיולים באירופה

אז בוא נדבר על החלק הכיפי. לאנשים שלומדים רפואה וטרינרית באירופה יש סיכוי גבוה יותר לטייל במהלך לימודיהם -תפגוש אנשים ממדינות שונות, שייתכן שיזמינו אותך לביקור בעיר הולדתם, תוכל לטייל בתחבורה ציבורית ברחבי אירופה ואפילו הטיסות הבינלאומיות יותר זולות משם. בנוסף, תהיה הרבה יותר סקרן לחקור את הסביבה שלך וגם תלמד שפה חדשה!

כמובן שישנם גם יתרונות להיות וטרינר תל אביבי מהמניין: הלימודים בשפת האם, אתה קרוב לחברים ולמשפחה, אפשר ללכת לים מדי פעם ומזג האוויר נוח יותר. כך שבסופו של דבר כל אחד צריך לעשות את השיקולים שלו ולבדוק מהם הלימודים שמתאימים לו ביותר. בהצלחה!