מה צריך להכין לפני הטסת חיות מחמד?

הטסת חיות מחמד – כל מה שכדאי לדעת

הטסת בעלי חיים בכלל, והטסת חיות מחמד בפרט, הופכת עם הזמן להיות יותר ויותר שכיחה, מאחר שיותר ויותר אנשים טסים לחו”ל, בין אם לפרקי זמן קצרים כמו טיול או חופשה, או בין אם לפרקי זמן ארוכים כמו חופשה ארוכה, לימודים או רילוקיישן. מאחר ואנשים רבים, כמו גם משפחות, נהנים מחברתם של חיות מחמד בבית, הרי כשיוצאים לחו”ל יש צורך למצוא להם סידור מתאים.

כשנוסעים לפרק זמן קצר אפשר למצוא:

  • אכסניה נאותה עבור בעל החיים;
  • “האוס-סיטינג”, כלומר – אדם הגר בביתכם תמורת טיפול בחיות המחמד שלכם;
  • “דוגסיטר”, כלומר – למצוא מישהו שיבוא פעם פעמיים ביום לטפל בחיות;
  • סבא וסבתא – למה טיפחנו אותם כל השנים? בדיוק, כדי שנביא אליהם את חיות המחמד בזמן שאנחנו לא בארץ.

אבל כשטסים לפרקי זמן ארוכים, יש לשער שתרצו שחיות המחמד יצטרפו אליכם במסע ולכן, הפתרון שעליו כדאי לחשוב הוא – הטסת חיות מחמד

מה צריך להכין לפני הטסת חיות מחמד?

נציג לפניכם רשימה של דברים שיש להכין מראש; אך לפני כן – המלצה: כדאי לפנות למרפאה הוטרינרית בה אתם מטפלים בחיות שלכם, ולברר אם הם דואגים גם לכל הדברים הקשורים לתהליך הטסת בעלי חיים. אם כן, תוכלו בוודאי לקבל מהם שירות ועזרה בכל ההכנות, ההמלצות והטפסים הנדרשים, ובכך להקל על עצמכם בביורוקרטיה הנדרשת על ידי משרד החקלאות ופיתוח הכפר מצד אחד, ועל ידי הרשויות המטפלות בנושא מעבר לים, מצד שני.

  • חיסון נגד כלבת – באמריקה הצפונית מבקשים לוודא שהחיסון בתוקף לפחות 30 יום לפני הנסיעה.
  • תעודת בריאות עבור יצוא בעלי חיים – באתר משרד החקלאות מופיעות תעודות בריאות של מדינות רבות בעולם,​ אליהן מצורפות כל הדרישות לביצוע. מרבית המדינות יסתפקו בתעודת הבריאות עבור יצוא בעלי חיים על מנת לארח את חיית המחמד, אך ישנן מספר מדינות בהן נדרשות בדיקות נוספות או הצהרות מיוחדות. לדוגמה, באיחוד האירופי תדרשו בבדיקת דם לנוגדנים לכלבת.
  • תשלום אגרת יצוא בעלי חיים  – באתר משרד החקלאות ופיתוח הכפר.
  • הכנסת שבב אלקטרוני לחית המחמד  – האיחוד האירופי, כמו גם הרשויות בצפון אמריקה ומדינות נוספות, דורשות הכנסת שבב אלקטרוני לחיה.

לסיכום

הטסת חיות מחמד, שהופכת להיות שכיחה עם השנים, יכולה להיות גם פשוטה, ברורה, וקלה לביצוע. רק דאגו לבצע את כל ההכנות מראש, והעזרו בשירותי המרפאה הוטרינרית שלכם. כך תורידו דאגה מלבכם ותוכלו להתעסק בכל ההכנות האחרות הקשורות לנסיעה.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter