סירוס כלבים – למה לצפות אחרי הניתוח?

למה לצפות אחרי ניתוח סירוס כלבים?

ההחלטה האם לעקר או לסרס את הכלב שלכם היא אחת החשובות, ואף על פי שההליך עצמו הוא שגרתי למדי, הסיטואציה  יכולה להיות די מורטת עצבים עבורכם. אבל למרות הלחץ, זה שווה את זה. היתרונות של סירוס כלבים מתרחבים הרבה מעבר לשליטה באוכלוסיית הכלבים חסרי בית – מדובר, פשוטו כמשמעו, בהצלת חיים. זה גם אומר חיים ארוכים ובריאים יותר עבור חיית המחמד שלכם. סירוס כלבים יכול להגן עליהם מפני סוגי סרטן שונים, לצמצם את הצורך בקבלת חיסונים לכלבים, לצמצם את הדחף שלהם להימלט מהרצועה או דרך החצר האחורית כדי למצוא בת זוג, ואפילו לעזור עם כמה בעיות התנהגותיות (פחות התחככויות על הרגל שלכם!)

אם תדעו למה לצפות וכיצד לטפל כראוי בכלבלב שלכם לאחר הניתוח, אולי תוכלו להיות נינוחים יותר ביום הניתוח עצמו. חשוב לזכור- בכל זאת מדובר בניתוח, וכמו בכל ניתוח, קיים סיכון כלשהו לסיבוכים בעקבות ההליך וההרדמה, אך כאן מדובר באחוז סיכון נמוך במיוחד. הנה ציר הזמן שיעזור לכם לעבור בהצלחה את תהליך ההחלמה:

ביום הניתוח

ברוב המרפאות ובתי החולים, אם תביאו את את הכלבלב בשעות הבוקר, ככל הנראה שתקבלו אותו בחזרה כבר בשעות אחר הצהריים או הערב – כך שתצטרכו להיות בנפרד שעות בודדות בלבד. רוב בעלי החיים חוזרים לפעילות רגילה כשש עד שבע שעות לאחר הניתוח. הם אולי יהיו מעט מטושטשים או יחושו אי נוחות מסוימת, אבל לרוב הם יתנהגו כמו הגרסה המעט יותר מאופקת שלהם.

אוספים את הכלבלב

עם הבאת הכלב שלכם, אתם עשויים להבחין במגוון של התנהגויות, אבל ככל הנראה שהגור שלכם יתנהג כמו עצמו. כל כלב שונה מהשני, וכמו בתגובות שונות עבור אותם חיסונים לכלבים, גם כאן יכולות להיות תגובות שונות – מכלבים שרגישים יותר לחומר ההרדמה, דרך כלבים שיחזרו מעט עצבניים ועד כאלו שיידרשו אקסטרה פינוק משפחתי. כדי להפוך את המסע הביתה בטוח ונוח עבור הגור שלכם, כדאי להביא אתכם מגבת או מנשא. אם לכלב שלכם יש צעצוע מיוחד שאליו הוא קשור עמוקות, כדאי להביא את אותו, כדי שלכלב יהיה את אותו ניצוץ של התרגשות אחרי היום הגדול שלו. אתם עלולים להתפתות לתת לכלב פרס טעים, אבל הכי טוב להשאיר את זה לבית,  כי הקיבה שלו עלולה להיות רגיזה אחרי ההרדמה.

ההגעה הביתה

כשתחזרו הביתה עם הכלב שלכם, כדאי להאכיל אותו בארוחה בגודל בינוני. לאחר שהוא צם במשך יותר מחצי יום, מעט מזון רגיל יעזור בתהליך הריפוי ובחזרה לשגרה. רסנו כל פעילות מופרזת שיכולה להפריע באזור החתך בזמן שהוא נרפא. אם הגור שלכם לא רוצה לעשות שום דבר מלבד לנוח, זה בסדר. תנו לו להירגע בסביבה חמה ויבשה, עם גישה למים מתוקים.

למחרת היום

כשהכלב שלכם יתעורר בבוקר הוא כבר יתנהג כמו עצמו. האכילו והסתובבו איתו כמו שאתם עושים בדרך כלל, אבל הגבילו את הפעילות, רק ליתר ביטחון. אם יש כלבים אחרים בבית, הקפידו על הפרדה בינהם.

אחרי שבוע

כדאי לבדוק את אזור הניתוח כמה פעמים בימים הראשונים, כדי לוודא שהכל מחלים כמו שצריך. אם אתם רואים מוגלה, אדמומיות או פתיחה של אחד התפרים, זה הזמן להביא את הגור בחזרה לבדיקה. ליקוקים ספורים של החתך הם נורמליים, אבל אם הגור שלכם לא עוזב את אזור הניתוח, יכול להיות שהוא יצטרך לשים קולר. חלק מתופעות הלוואי של סירוס כלבים עשויות להיראות גרועות יותר ממה שהן באמת. כדי שהניתוח יבוצע בבטחה ובצורה נקייה, צריכים לקצץ לא מעט שיער, כך שיש סיכוי לכוויה קטנה ממכונת הגילוח, אבל בדר”כ זה נראה יותר גרוע ממה שזה, וזה יפתר מעצמו. חומר התפירה יכול לעיתים קרובות לגרום תגובה בזמן הריפוי, כך שאפשר  לראות נפיחות סביב אזור החתך. טיפול בכלבים מסור ונכון ושמירה על כל מה שנכתב כאן, הכנה מראש לקראת ההליך ואהבה ללא תאנים, יבטיחו כי גם הכלב שלכם יעבור את הניתוח הזה בשלום.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter