עובדות מעניינות על חתולים

תוכן עניינים

תוכן עניינים (לחצו לפתיחה)

עיקור חתולה

דברים שלא ידעתם על חתולים

בזמנו התברר לפתע כי חתולים נבהלים ממלפפונים, והעובדה הקטנה הזו שרפה את המוח הקולקטיבי של האינטרנט. אבל  נחשו מה?
זו, ככל הנראה, לא העובדה המוזרה היחידה על חתולים שאתם לא מכירים. חתולים הם יצורים מוזרים ומסתוריים, ומתברר שיש עוד הרבה מה ללמוד עליהם – גם אם אתם הבעלים הגאים של חתול אחד (או שלושה).
נראה שחתולים היו בסביבה שלנו כל כך הרבה זמן, עד שאנחנו לא לגמרי יודעים מתי או איפה בייתו את החתול הראשון.
מקובל לחשוב שזה קרה לראשונה לראשונה במצרים העתיקה לפני כ -4,000 שנה; עם זאת, ראיות אחרות מרמזות כי יכול להיות שזה התרחש לפני 8,000 שנה בקפריסין, או אפילו לפני 12,000 שנה במזרח התיכון.

ובהתחשב בהתנהגותם של רוב החתולים, סביר להניח שהם בכלל חושבים שהם בייתו אותנו, ולא להפך.

אז אנחנו יודעים שהם לא אוהבים להיות מופתעים; אנו יודעים שהם חולמים; ואנחנו חושבים שאנחנו יודעים על מה הם חולמים –
אבל האם אתם יודעים אם הם יכולים לאכול שוקולד? או מה אומר לנו הגרגור שלהם? או מי הייתה החתולה הראשונה בחלל? גם אתם מתים לדעת את התשובות לשאלות אלו? בשביל זה אנחנו פה:

1. הם מזיעים דרך כפות הרגליים שלהם

מכיוון שהם מכוסים בפרווה, לחתולים יש יחסית מעט בלוטות זיעה לאורך הגוף. רובן נמצאות על כריות כפות הרגליים – ולכן לפעמים תראו עקבות רטובים שמשאיר החבר הפרוותי, ובמיוחד בחודשי הקיץ אז הוא מזיע דרך כפותיו. כדי לקרר את עצמו במהלך חודשים אלו, סביר להניח כי הוא גם יתנשף הרבה וילקק את פרוותו.

2. חתולים אוהבים שוקולד?

זה לא באמת משנה כי אסור להם לאכול אותו! שוקולד יכול להיות קטלני עבור חתולים. למרות שרוב החתולים לא יאכלו שוקולד ביוזמתם, הם יכולים להיות משודלים לאכול את זה על ידי בעליהם, או על ידי אחרים, שחושבים שהם נותנים לחתול פרס או פינוק. המרכיב הרעיל בשוקולד נקרא תיאוברומין, ובשונה מאצל בני האדם, הוא אינו מתעכל אצל כלבים וחתולים. לכן, אכילת שוקולד עלולה לגרום לחריגות בקצב הלב, לרעידות, להתקפים ואפילו למוות. אם יש חשש שהחתול אכל שוקולד, סעו איתו מיד למרפאה וטרינרית לטיפול.

3. חתול הוא באמת יצור מניפולטיבי מאד

כשהם צריכים, חתולים יכולים להיות מניפולטיביים מאד – כולם יודעים שכשחתול רעב הוא לא ילך סחור סחור- הוא פשוט ישפשף אתכם, ילטף אתכם, קצת יציק לכם, ואפילו יילל בקולי קולות. בעוד שאתם עשויים לפרש את כל אלו כסימני מצוקה, החתולים מתרגלים התנהגות כזו כדי לתחמן אתכם, וכדי להשיג מה שהם רוצים.

4. הם יכולים לשתות מי ים

למרות שאנחנו יודעים כי כלל מספר אחד לאדם התקוע על אי בודד הוא לעולם לא לשתות מי ים, כשמדברים על חתולים, המצב שונה לגמרי. הכליות שלהם כל כך יעילות, עד שהן יכולות לסנן את המלח, ולאפשר להם לשתות ולשמור על הידרציה בגוף גם אם כל מה שיש להם לשתות הוא האוקיינוס הגדול.

5. על חתולים וגרגורים

הגרגור המתוק הזה הוא לא רק דבר שחתולים עושים כשהם מאושרים. הם יכולים גם לעשות את זה כאשר הם לחוצים – ויכול אפילו להיות שזה סוג של ריפוי עצמי. חתולים מבויתים מגרגרים בתדר שבין 25 ל -150 הרץ, שזו גם התדירות שבה השרירים והעצמות גדלים ומרפאים את עצמם בצורה הטובה ביותר. כתוצאה מכך, יכול להיות שהגרגור התפתח לאורך הזמן כטקטיקת הישרדות.

 6. טריוויה

  • ב -24 באוקטובר 1963 שיגרו הצרפתים את החתולה הראשונה לחלל: שמה היה פליצ'ט (בכינוי החיבה "אסטרונאוט") והיא שרדה את הטיול, שנמשך רק 15 דקות.
  • לאברהם לינקולן היו 4 חתולים בבית הלבן.
  • חתולים בוגרים יכולים לקפוץ לגובה של עד שש פעמים האורך שלהם.
  • חלק מהחתולים הסיאמיים נראים פוזלים, משום שכל עין נשלטת על ידי הצד הנגדי של המוח.
Rate this post

מאמרים שאסור לפספס: