שירותים וטרינריים – חתולים זו שמחה

מי לא מכירה את הנשים המבוגרות האלו שמאכילות חתולים ברחוב? נשארת רגע ומסתכלת על עשרות החתולים שבאים לאכול, כל כך הרבה שעוד רגע נראה כאילו הם יאכלו גם אותה. "איזו חמודה", אנחנו אומרות לחברות שלנו. "בסוף גם את תהיי ככה עם אהבת החתולים שלך, תגמרי בבית עם שבעים חתולים", החברות אומרות.

ובעצם, מה רע בזה? למה יש סטיגמה כל כך רעה להרבה חתולים? הרי זאת החיה הכי חמודה, היא מגרגרת, הם נמרחים ורכים, ובעיקר – לא צריך להוציא אותם החוצה שלוש פעמים ביום, הם עושים מה שהם רוצים, מתי שהם רוצים. זה נהדר לדמיין אותנו יושבות על הכורסא, עם שמיכה ומרק, רואות שידורים חוזרים של "בנות הזהב" בטלוויזיה, כשברקע מתרוצצים שבעים החתולים שלנו. ואולי מתרוצצים זו מילה גדולה מדי. אחרי הכל, חתולים בעיקר ישנים (חתול יכול לישון עד 16 ביממה).

הבעיה היחידה עם שבעים חתולים, זה מה עושים כשהם חולים. רק לדמיין שירותים וטרינריים, או טיפול שיניים לחתולים בסדר גודל כזה, או אם כמה מהם חולים בבת אחת, ההוצאה הכספית הכרוכה באשפוז חתולים היא לא נמוכה. ובכלל, שבעים חתולים אומר שבעים כלובים? ומה אם הם כולם יחלו בבת אחת? איך אנחנו אמורות לסחוב שבעים כלובים ל- וטרינר בתל אביב (או בהרצליה, או בפרדס חנה)?

מזל  שיש את מרפאה וטרינרית תל אביב, שמעניקים שירותים וטרינריים ועושים ביקורי בית, בתיאום מראש. צוות הרופאים מאד מיומן, וגם אם בסופו של דבר החתולים יזדקקו לאשפוז, הווטרינר התורן שלנו יעזור לסחוב את הכלוב, ואם לא הוא – מישהו אחר. שאלה יהיו הצרות שלנו.

אבל למה לראות שחורות? אלא אם כן החתולים שחורים, כמובן. חתולים זה שמחה, ושבעים חתולים הם אפילו יותר שמחה. אז פעם הבאה שחברה אומרת לכן שאתן תסיימו בבית עם שבעים חתולים, תגידו לה שהיא בעצם מקנאה, והיא מוזמנת להישאר בבית עם שבעים הכלבים שלה, נראה אותה.