וטרינר בתל אביב – באיזו תכיפות מומלץ לבקר?

 

כולנו יודעים שמומלץ לבקר אצל וטרינר בתל אביב אחת לתקופה כדי לוודא שחיית המחמד שלנו בריאה וחיונית, אבל כל כמה זמן כדאי לקפוץ לביקור?

התשובה טמונה בין היתר, בגילו של בעל החיים. בשנה הראשונה לחייו, ובמיוחד ב-16 השבועות הראשונים תצטרכו לבקר את הווטרינר פעם ב-3 או 4 שבועות עד שיגיע לגיל 16 שבועות. כלבלבים יצטרכו לקבל חיסון נגד כלבת, דלקת כבד, פרוו, לפטוספירוסיס ופרה-אינפלואנצה. חלק מהחיסונים מגיעים כחלק מ"חבילה" הנקראת גם חיסון משושה. בגיל 51 שבועות תאלצו לחזור בפעם ה-4 כדי לקבל חיסון נגד כלבת, האחרון בסדרה.

מלבד החיסונים, ישתיל הווטרינר שבב אלקטרוני זעיר בעורף של כלבכם בעזרת מזרק. אצל וטרינרים בתל אביב (ברובם המכריע) כמו גם אצל רוב וטרינרי החירום בתל אביב, יש סורק שבעזרתו ניתן לזהות את השבב ואת הכלב.

חתולים יקבלו חיסון משולש/מרובע פעם בשנה נגד טפילי מעיים כגון טפיל הטוקסופלזמה, חתלתלת, רינוטרכיאיטיס, קליצי וירוס וכלמידיה. אם החתול שלכם אוהב לבקר בגינה או בחצר ייתכן וימליץ הווטרינר גם על חיסון כנגד כלבת. בגיל חצי שנה ייתכן ותאלצו לבקר שוב על מנת לעקר או לסרס את מיצי לפני שהיא נכנסת לשלב הייחום, דבר שעלול להקטין את הסיכוי לחלות בסרטן בגיל מאוחר יותר.

מגיל שנה ועד 7-10 מומלץ להגיע לווטרינר לפחות פעם בשנה לבדיקה שגרתית. הווטרינר יבדוק את חיית המחמד שלכם מכף רגל ועד זנב, ייקח בדיקות דם (אצל כלבים) ויבדוק שאין תולעים לא רצויות.

מגיל 7-10 ועד גיל מאוחר יותר מומלץ להגיע פעמיים בשנה לבדיקה על מנת לקבל חיסונים שונים, לבדוק את רמת הכושר של בעל החיים ולעקוב אחר בעיות קיימות. הווטרינר יבדוק את הכליות, הכבד ורמת ההורמונים בדם.

חשוב לציין בפני הווטרינר כל שינוי בהרגלים של חיית המחמד האהובה שלכם, כמו המעטה בשתיית מים, ירידה בהתרגשות ומצב הרוח וכל התנהגות חריגה אחרת שעלולה להעיד על בעיה מתפתחת.

במרפאה של דוקטור וינקלר – וטרינר בתל אביב, תיבדק חיית המחמד שלכם על ידי צוות וטרינרים מומחים באווירה משפחתית חמה ואוהב, כך שאין סיבה לא להגיע אחת לתקופה לבדוק שלכם ולחבר הכי טוב שלכם, יש עוד שנים רבות לבלות יחד