עיקור וסירוס

לעתים חשוב לעשות את הדברים הנכונים גם אם לכאורה הם נראים מעט לא מוסריים. כך נדמה לעתים לגבי הנושא של עיקור וסירוס חיות. אולם על פי המחקרים מתגלה נתון מדהים כי חיות, ובעיקר כלבים וחתולים, העוברים הליכים אלו, הן חיות הרבה יותר מאושרות והרבה יותר בריאות. ולמה זה בעצם? מסיבה אחת פשוטה: מנגנונים שמפסיקים להיות פעילים כמו הערמונית, אינם יכולים לחלות. על כן רואים ירידה ניכרת במחלות כמו סרטן העטינים בקרב חתולים וכלבים שעברו סירוס ועיקור כמו כן, מעבר לטיפול ומניעת מחלות כאלה ואחרות, סירוס חיות תורם גם לשינויים חיוביים בהתנהגותם של בעלי החיים. כלב שאינו מסורס מסמן טריטוריות בכל מקום אליו הוא מגיע, הוא תוקף כלבים זכרים אחרים וכו

על מנת להבטיח הליכי עיקור וסירוס איכותיים ומקצועיים, חשוב מאוד להקפיד בבחירת המרפאה בה יבוצעו ניתוחים אלו – הם מצריכים רמה סטרילית גבוהה, ורמת מקצועיות ללא דופי. ההליך עצמו מתבצע בהרדמה ובתום הניתוח יקבל הכלב משככי כאבים. שירות וטרינרי איכותי ידאג כי לאחר הניתוח יהיה מעקב אחר מצבו של הכלב כמו גם בדיקת ביקורת. שירות וטרינרי איכותי ידאג להדרכת הבעלים של הכלב לטיפול יעיל בבית. במרפאה וטרינרית פרישמן דיזנגוף תוכלו להיות בטוחים כי חיות המחמד שלכם בידיים הטובות ביותר!

  • העיקור מפחית את הסיכון למחלות מסוימות, כגון פיומטרה (זיהום נפוץ ומסכן חיים, של הרחם) או סרטן בלוטת החלב.
  • העיקור (גם עיקור כלבה וגם עיקור חתולה) מקטין התרבות יתר של חיית המחמד. מיליוני כלבים מורדמים מדי שנה ברחבי העולם משום שאין מספיק בתים בשבילם.
  • העיקור חוסך מכם את ההתמודדות עם זכרים שנמשכים בפראות לכלבה \ חתולה שלכם בזמן הייחום.
  • העיקור מסלק את הריח הקשוח שלעתים קרובות מתלווה לזמן הייחום של הכלבה.

לקראת ניתוח עיקור ילקח מבעל החיים דם, על מנת כדי לוודא שהיא  בריאה מספיק לניתוח ואין לה בעיות לא ידועות שיכולות להשפיע על הבחירה בהרדמה. בדרך כלל, נקבות צעירות ובריאות לא צריכות את זה, אבל זה רעיון טוב שיהיה לה סימוכין בסיסי לעתיד. כמו שיש לה פנקס חיסונים  בו מצוינים כל החיסונים שהיא קיבלה, כך גם כדאי שיהיו לה תוצאות של בדיקת דם. נדרש צום של לפחות שמונה שעות לפני הניתוח.

  • אנו מאפשרים לאסוף ולקחת הביתה כבר ביום הניתוח במקרים מסוימים נבחר להשאיר את בעל החיים להשגיה לילית.
  • תרופות לכאב יכולות להינתן לזקוקות לכך.
  • הכלבה \ חתולה עלולה להרגיש מעט בחילה ולא לאכול, בדרך כלל במשך יום או יומיים לאחר מכן.
  • הגבילו את הפעילות שלה בשבוע שלאחר הניתוח, שכן תנועה מרובה או פעילות גופנית יכולה לגרום לנפיחות או לאפשר נוזל להצטבר מתחת לחתך.
  • את התפרים יהיה צריך להסיר לאחר כ 7 עד 10 ימים, בהתאם לסוג חומר התפר בשימוש. 
  • כלבות \ חתולות עשויות להשתעל לאחר הניתוח בגלל צינור ההרדמה שהונח בגרונן ויכול לגרום לגירוי. אל תדאגו, זה עובר מהר. אם השיעול נמשך יותר מכמה ימים, התקשרו אלינו.

ישנם נתונים המצביעים על כך שבישראל יש קרוב למיליון חתולי רחוב.

מותר לציין שאיכות החיים שלהם לא מן הטובות, למרות שנהוג לחשוב שחתולי רחוב הן חיות שורדות אבל רבים מהם סובלים מרעב, ממחלות ומפגעים שונים, פציעות כתוצאה מקרבות, ולצערנו גם מהתעללויות.

מחלות – ישנם נתונים המצביעים על כך שסירוס חתולים וכלבים יכול לתרום למניעת מחלות ופציעות, כמו אלה העלולות להיגרם בזמן ההזדווגות למשל.

אך מדובר גם במניעת מחלות כמו סרטן האשכים או סרטן הערמונית.

צרו איתנו קשר