חיסונים

תוכן עניינים

תוכן עניינים (לחצו לפתיחה)

חיסונים מרפאה וטרינרית פרישמן דיזינגוף

[vc_row padding_top="0px" padding_bottom="0px"][vc_column fade_animation_offset="45px" width="1/1"][text_output]

חיסונים

חוץ מטיפולי עיקור וסירוס לכלבים ולחתולים, ישנם עוד כמה טיפולים אותם אנו צריכים להעניק לבעלי החיים שלנו- בין היתר, לחסן אותם מפני מחלות שונות. חיסונים אלו נועדו להגן על בעלי החיים שלנו מפני מחלות קשות וקטלניות. כאשר אנחנו מזריקים חיסון אנחנו גורמים לגוף לייצר נוגדנים, נוגדנים אלו מגנים על החיה שלנו במקרה שהיא נדבקת במחלה ויראלית או בקטריאלית. ללא חיסון, לגוף אין נוגדנים להגן מפני מחלות ואז הכלב או החתול שלנו בסכנת חיים, כאשר הם נדבקים במחלות. כיום עדיין לא קיימים חיסונים כנגד כל המחלות הקיימות, אולם נגד אלו שיש, רצוי ומומלץ להתחסן כמה שיותר מוקדם: חיסון כלבת, משושה, שעלת, תולעת פארק ותולעי המעיים.

חיסוני כלבים 

חיסון משושה

חיסון משושה לגורים ניתן בגיל 6 שבועות, 9 שבועות ו-12שבועות. חיסון משושה לבוגרים ניתן פעם בשנה. חיסון המשושה מגן מפני 6 מחלות : פרוו וירוס, כלבלבת, דלקת כבד נגיפית, שפעת, ועכברת – לפטוספירה שני זני בקטריה.

חיסון נגד כלבת + שבב

על פי חוק כל כלב במדינת ישראל חייב לקבל חיסון כלבת. בנוסף, החוק גם מחייב את בעל הכלב לשבב את הכלב בשבב זיהוי אלקטרוני, בזמן החיסון הראשון של הכלבת. תדירות – פעם בשנה.
מהו שבב? השבב הוא משדר קטן בגודל של גרגר אורז. השבב מייצג מספר בן 15 ספרות. כאשר מחסנים את הכלב נגד מחלת הכלבת, אנחנו מדווחים לרשות המקומית את פרטי הכלב ובעליו, יחד עם מספר השבב והם מעדכנים את מאגר השבבים. במידה וכלב הולך לאיבוד הוא מובא לווטרינר לצורך סריקת שבב וצפייה בפרטי בעל הכלב, וכך ניתן לאתר את הבעלים. כלבת היא מחלה ויראלית אשר נחשבת למחלה קטלנית. למחלה אין תרופה מוכרת וחיות שנדבקות בה סובלות ייסורים רבים. המחלה מועברת באמצעות הרוק. כלבים ובני אדם יכולים להיחשף למחלת הכלבת אם הם ננשכים על ידי חיה שנגועה בכלבת.

טיפול מונע לתולעת הפארק / תולעת ושט (ספירוצרקה לופי)

תולעת הפארק הוא טפיל המועבר לכלבנו דרך חיפושית זבל. הכלב בטעות אוכל את החיפושית, במערכת העיכול החיפושית מתה והטפיל משתחרר מהחיפושית ומתחיל לנדוד בגוף. עיקר הנזק שנגרם הוא כתוצאה מהנדידה. המקום הסופי שלרוב התולעת מגיעה אליו ומתיישבת בו זה הוושט. ברגע שמתחילים סימנים קליניים של תולעת פארק, הסיכוי להחלים הוא נמוך מאוד. לכן מומלץ להקפיד על זריקה כל חודשיים. הזריקה היא לא חיסון אלא טיפול מונע. הזריקה הורגת את הטפיל אם הכלב נחשף בחודשיים האחרונים. תדירות – פעם בחודשיים.

חיסון נגד שעלת

החיסון ניתן בהתזה לתוך האף והוא תקף ל- 6 חודשים. מחלת שעלת המכלאות, או בשמה האנגלי kennel cough היא מחלה הנגרמת ע"י נגיף (וירוס) בשילוב עם חיידק (בורדוטלהברונכוספטיקה). הוירוס תוקף ו"פוצע" את מערכת הנשימה העליונה של הכלב והחיידק יוצר זיהום משני – ברונכיטיס. הפגיעה ברירית קנה הנשימה והסימפונות גורמת לגירוי, המעורר שיעול (בדרך כלל יבש). לרוב, המחלה היא מחלה קלה שלא מסכנת את חיי הכלב, אולם במקרים קשים המחלה יכולה להחמיר ולהתפתח לדלקת ריאות – וזה כבר מסכן חיים. ההדבקה מתרחשת בעיקר ע"י רוק שמתפזר מפיותיהם של כלבים, בעיקר בזמן שהם נובחים או משתעלים, ולכן מתפשטת בקלות בפנסיונים, מכלאות ובמפגשי כלבים.

טיפול תולעי המעיים – כלבים

תדירות – פעם בחצי שנה, אולם אין זה מבטיח הגנה למשך חצי שנה. אם הכלב ייחשף לתולעים ו\או פרעושים (הגורמים לתולעי סרט), הכלב יצטרך לעבור טיפול נוסף.

חיסוני חתולים

*חיסון משולש/מרובע

*חיסון נגד כלבת

*טיפול תולעי המעיים

*חיסון משולש/מרובע

חיסון מרובע לחתולים מעניק הגנה מפני 4 מחלות:

חתלתלת, וירוס הרפס, וירוס קליציוכלמידיה.

חיסון משולש לחתולים מעניק הגנה מפני 3 מחלות:

חתלתלת, וירוס הרפס ווירוס קליצי.

החיסונים ניתנים לגורים: חיסון ראשון בגיל חודשיים והחיסון השני בגיל שלושה חודשים. לבוגרים: פעם בשנה

חיסון כלבת לחתולים

כלבת היא מחלה הנחשבת למדבקת וקטלנית. אין לה תרופה מוכרת, וחתולים שידבקו בה יסבלו ייסורים רבים. המחלה מועברת באמצעות הרוק, וחתולים יכולים להיחשף למחלת הכלבת אם הם ננשכים על ידי חיה שנגועה בכלבת. חיסון ראשון בגיל ארבעה חודשים. תדירות – פעם בשנה. החוק לא מחייב לחסן נגד כלבת, אך החיסון מומלץ לחתולים המסתובבים בחוץ.

טיפול תולעי המעיים – חתולים

תדירות – כמו אצל כלבים, פעם בחצי שנה. אולם אין זה מבטיח הגנה למשך חצי שנה. אם החתול ייחשף לתולעים ו\או פרעושים (הגורמים לתולעי סרט), הוא יצטרך לעבור טיפול נוסף. הטיפול ניתן לגורים – טיפול ראשון בגיל שישה שבועות.

אופן הטיפול – זריקה \ כדורים \ אמפולות \ סירופ.

להזמנת תור ולכל שאלה, צרו קשר ב- 077-2317747.[/text_output][/vc_column][/vc_row][vc_row padding_top="0px" padding_bottom="0px"][vc_column fade_animation_offset="45px" width="1/1"][gap size="35px" id="" class="" style=""][/vc_column][/vc_row][vc_row padding_top="0px" padding_bottom="40px" bg_color="#ffa413" bg_video="" class="" style=""][vc_column fade_animation_offset="45px" width="1/1"][text_output]

צרו קשר  077-2317747

[/text_output][/vc_column][/vc_row]

Rate this post

מאמרים שאסור לפספס: