וטרינר חתולים – דבר אלי בחתולית

וטרינר חתולים – דבר אלי בחתולית

לא תמיד אנחנו יודעים לזהות מה החתול או החתולה שלנו מנסים להגיד או לשדר לנו. לפעמים הם רוצים להרעיף עלינו אהבה, לסמן  שהם רעבים, ואפילו לסמן לנו שהגיע הזמן הזמן הזה בשנה – ביקור אצל וטרינר חתולים (ועדיף אחד שגר בסביבה ולכן עדיף וטרינר בתל אביב. חתולים משתמשים במגוון סימנים (תנוחות גוף, הבעות פנים וקולות) כדי להעביר את מסר ולהימנע מעימותים בלתי רצויים. אם תלמדו איך לפענח את הסימנים, תוכלו להעמיק את הקשר ביניכם לבין החתול שלכם ולמנוע אי הבנות ותגובות אגרסיביות. לרבים מאיתנו השפה החתולית עדיין זרה וקשה להבנה, ולכן אספנו בשבילכם מספר פירושים לסימנים העדינים ביותר שחתולים משדרים וכיצד לתרגם אותם לשפת אנוש – בשביל זה בדיוק קיים וטרינר חתולים בתל אביב!

חשיפת הבטן

שפת הגוף של החתולים מלאה בניואנסים עדינים יותר משל חברינו הכלבים, וחלק מהבעיה של אנשים רבים היא ההשלכה של התנהגות הכלבים על חבריהם המשופמים. חתולים נוטים להימתח ולחשוף את הבטן שלהם, מה שעלול להראות כמו הזמנה לליטוף ועשוי לזכות את היד המלטפת בתגובה מכאיבה, כמו שריטה או נשיכה. חתולים מתמתחים כשהם רגועים ומרוצים, אך במקרים מסוימים התמתחות מאותו הסוג עלולה לסמן מגננה והכנה לקרב. לימדו את הזמן והסביבה בהם החתול מתמתח ומציג את הבטן והסיקו מכך מתי אתם מוזמנים ללטף ומתי כדאי להניח לו.

נשיקת חתול

כשהחתול שלכם מביט בכם וממצמץ ארוכות, זוהי דרכו להביע חיבה והפגנת ביטחון. על ידי מצמוץ איטי בחזרה, תוכלו לסמן לחתול שלכם שאתם מודעים לנוכחותו ושאינכם מהווים איום או סכנה.

התנוחה הקלאסית

אחד האיברים בהם משתמש החתול כדי להביע את עצמו הוא הזנב: כאשר הוא מורם החתול מביע ביטחון, כשהוא כרוך סביב רגליכם הוא מביע חברותיות, וכשהוא חבוי בין הרגליים הוא מסמן פחד או חרדה. זנב זקור בשילוב עם גב קמור בדרך כלל מסמן תחושת איום ומסר ברור של “תפוס מרחק”.

התשמע קולי

חתולים משתמשים בקולות רבים על מנת לתקשר עם בני אדם – כברכת שלום, דרישת מזון או מים, סימון כאב ועוד. לימדו את הסימנים העדינים בקולו של החתול שלכם, כדי להבדיל בין בכי שדורש התייחסות דחופה, לבין תזכורת לארוחת ערב. גרגור יסמן סיפוק והנאה, קול גבוה יכול לסמן חברותיות, נהמה ושריקות יסמנו עצבנות, ובכי עלול לסמן ייחום אך נפוץ גם אצל חתולים חירשים.

על אף שציינו סימנים אוניברסליים, לכל חתול סימנים ייחודיים משלו שתלמדו להכיר ככל שהחיבור ביניכם ובין החתול יתחזק. אם אתם מזהים סימני מצוקה כלשהם, אל תהססו לפנות לקבלת עזרה – בין אם זה אצל וטרינר חירום, וטרינר חתולים, או כל וטרינר שתמצאו בסביבה המידית שלכם, ושיוכל להפנות אתכם לקבלת הטיפול הטוב ביותר על מנת להסיר ספק. והכי חשוב, שלחו נשיקות חתול ומצמוצים של רגיעה ואהבה לחתולכם בכל יום ויום.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter