וטרינר תל אביב – מה הוא עושה בעצם?

וטרינר תל אביב – מה אנשים חושבים שהוא עושה?

אם ישאלו את השאלה, "מה עושים הווטרינרים?" רוב האנשים מאמינים שהם ידעו מה לענות. התשובה האוטומטית היא, "הם מטפלים בבעלי חיים." . ועוד רבים אחרים יכולים להמציא רשימה של פעילויות שווטרינרים עושים על בסיס יומיומי כמו:

* בדיקת החיות
* מתן חיסונים
* טיפול בבעלי חיים חולים
* עוזרים לבעלי החיים להישאר בריאים

לבסוף, יש קבוצה קטנה יותר, שתעמיק מעט ותזכיר דברים כמו:

* ביצוע ניתוחים
* צילום צילומי רנטגן
* בדיקות דם
* תרופות מרשם
*חינוך בעליהם של חיות המחמד

וטרינר תל אביב – מה הוא חושב שהוא עושה?

מטפיזיקה היא מילה שרובנו לא משתמשים בה הרבה. בצורה הפשוטה ביותר,הכוונה היא "מעבר לפיזי". אז מה וטרינר בתל אביב עושה מעבר לפעולות הפיזיות הברורות והקלות להתבוננות? בואו נדבר על כך שווטרינרים עושים מה שהם עושים. מהם ההיבטים הבלתי מוחשיים יותר של חיי היומיום של וטרינר בתל אביב? כמה אנשים יכולים להבין וטרינרים ברמה עמוקה יותר? כמה לקוחות חושבים על "למה" וטרינר תורן תל אביב עושה את מה שהוא עושה? ואלו שכן חושבים על המניעים של הווטרינרים, האם הם יודעים את התשובה האמיתית? הנה רשימה קצרה של דברים בלתי מוחשיים שווטרינרים עושים:

בונים מערכות יחסים

לרוב, הווטרינר שלכם לא יהיה סתם מישהו שמצאתם כשחיפשתם בגוגל "וטרינר תל אביב". זה יהיה מישהו עליו קיבלתם המלצות, מישהו שעזר בשעת צרה, קרוב משפחה, חבר וכו'. מן הסתם, תבנו איתו מערכת יחסים קרובה וארוכת טווח. אבל וטרינרים בונים מערכות יחסים לא רק אתכם ועם הצוות, אלא גם עם בעלי החיים בהם הם מטפלים. גם אם אתם תאהבו את הווטרינר שלכם ותסמכו על היכולות שלו, אם הוא לא יצליח לגרום לחיית המחמד שלכם לאהוב אותו, סביר להניח שלא תישארו שם.

משפיעים על אנשים

מצבים רבים דורשים שהווטרינרים ישפיעו על בעלי חיות המחמד ויגרמו להם לעשות דברים שהם באמת לא רוצים לעשות. לדוגמה, לשכנע לקוח נרתע לתת זריקות אינסולין ולפקח על חיית המחמד הסוכרתית שלו. לרוב צריך הרבה יותר מרשימת עובדות כדי לספק אנשים את האומץ לעשות את הדברים האלה.

מלמדים אנשים איך לדאוג לבעלי חיים

וטרינרים משקיעים זמן רב ללמד ולעודד אנשים לעשות את הדברים הנכונים בדרך הנכונה, כדי לעמוד בהתחייבויות שלהם לטיפול בבעלי החיים שלהם. רוב בתי החולים הווטרינריים באוניברסיטאות קוראים לעצמם "בתי חולים להוראה וטרינרית". במציאות, כל בתי החולים הווטרינריים יכולים להוסיף את התיאור הזה לשמם, משום שאין שום דבר שווטרינרים עושים יותר מללמד. ותחומי הלימודים רבים הם: מטיפוח דרך תזונה, טיפול נכון לאחר הליך כירורגי, שימוש נכון של בטיפולים בפרעושים, ועוד ועוד. וטרינרים מוצלחים הם מורים טובים. וכן, הוראה טובה כוללת יכולת מוחשית להעביר הבנה ומוטיבציה.

מלווים אנשים לאורך תהליך ההחלטה והביצוע של המתת חסד

שום דבר אחר שווטרינרים עושים לא מעורר רגשות אצל כל המעורבים, כמו האחריות על המתת חסד, כשזו באמת האפשרות הטובה ביותר. עם זאת, זהו מצב המאפשר לרופאים הזדמנות ייחודית להביע חמלה לעזור לבעלי חיות המחמד להתמודד עם הטראומה של אובדן חיית מחמד אהובה.

מסבירים את הבלתי מוסבר

רפואה וטרינרית היא מדע, כמובן. ויש פעמים שבהן האורגניזמים החיים מגיבים בדרכים בלתי צפויות. אין תרופה או חיסון שיעילים 100 אחוז מהזמן. לכן, כאשר התגובה של חיית המחמד לטיפול מסוים היא שונה מהתגובה של 98 אחוזים מהאוכלוסייה, הלקוחות יכולים להיות מבולבלים. מצבים אלה דורשים סבלנות ואמפתיה כדי להסביר פרטים ולהפיג את רגשותיו השליליים של בעל החיים.