מחלת פרוו אצל כלבים

תוכן עניינים

תוכן עניינים (לחצו לפתיחה)

כלב עם מדחום בפה

מחלת פרוו אצל כלים היא מחלה נגיפית מדבקת מאוד שעלולה להידרדר למחלה חריפה של מערכת העיכול.

כשהמחלה תוקפת גורים, זה יהיה בדרך כלל בגילאים של 6 שבועות עד 20 שבועות. אך חשוב לציין שזו מחלה שגם כלבים בוגרים עלולים להיפגע ממנה.

מה גורם למחלה?

הנגיף הגורם למחלה מכונה פרוו. הנגיף זוהה לראשונה באירופה בשנות השבעים של המאה הקודמת והפך למגיפה עולמית. הנגיף גרם לזיהומים גם בחיות בר ממשפחת הכלביים כמו כלבי בר וזאבים אך מצאו אותו גם אצל שועלים, דביבונים וחיות בר נוספות.

במשך השנים פותח חיסון מתאים ולכן כיום ניתן למצוא פחות ופחות כלבים שנפגעו מהוירוס וסבלו ממחלה קטלנית.

כמו שצויין גם כלבים מתבגרים רגישים לנגיף ולכן, כאשר מצטרף כלב למשפחה, חשוב למצוא מרכז וטרינרי בתל אביב ולחסן אותו נגד מחלת הפרוו.

מדוע וכיצד כלב עלול להידבק?

נגיף הפרוו יכול להימצא בכל מקום אך חשוב גם לציין שלא כל כלב שבא במגע עם הנגיף נדבק. ישנם גורמים המשפיעים על אפשרות להדבקות:

  • מצב המערכת החיסונית של הכלב הספציפי;
  • מספר הנגיפים אליהם הכלב נחשף.

לכן וטרינרים בתל אביב הבינו שבעיר סואנת שכזאת ההסתברות שהנגיפים נמצאים במקומות רבים היא גדולה וממליצים לחסן אל כל גורי הכלבים וגם כלבים בוגרים.

תסמיני המחלה

תסמינים שיכולים להעיד על הידבקות בנגיף כוללים עייפות, אובדן או חוסר תיאבון ומצב רוח ירוד בימים הראשונים; אז גם יכולים להופיע: חום גבוה, הקאות ושלשולים.

זה מצב שבו יש לפנות באופן מיידי למרכז וטרינרי בתל אביב או בכל מקום אחר על מנת לעשות לכלב בדיקות ולאבחן מה גורם לתסמינים אלו.

הטיפול במרכז וטרינרי בתל אביב במקרה של הידבקות

ראשית, על הוטרינר לאבחן את מצב המחלה. הכלב יקבל בהתאם ובאופן מיידי טיפול תומך בתסמינים. אם הכלב סובל משלשולים והקאות, יהיה לעיתים צורך באשפוז לצורך קבלת נוזלים לתוך הוריד על מנת למנוע התייבשות. בנוסף יש מקרים בהם יוחלט לתת לכלב אנטיביוטיקה בהתאם לרמת הזיהום שאובחנה.

אם הכלב נהנה מטיפול מהיר ויגיב טוב לטיפול, הוא יוכל להתאושש מהמחלה ובדרך כלל להנות מחסינות לכל החיים מול הזן הספציפי ממנו נדבק.

מניעה

וטרינרים בתל אביב מסכימים שאין לראות בחיסון כלבים נגד מחלת הפרוו אופציה אלא חובה על מנת לא לחשוף את הכלב לאפשרות של סבל ממחלה קשה שעלולה להיות גם קטלנית.

אם אתם חושדים שהכלב נדבק במחלה, צרו איתנו קשר

1.6/5 - (8 votes)

מאמרים שאסור לפספס: