שאלות נפוצות לגבי הטסת חיות מחמד

תוכן עניינים

תוכן עניינים (לחצו לפתיחה)

מושב טיסה עם אוכל לכלבים

האם חיות המחמד בטוחות בתא המטען?

ישראלים טסים הרבה ובמצבים מסוימים יש צורך להטיס גם את חיית המחמד.

חיות קטנות יכולות להיות מוטסות בתא הנוסעים אך אלה ששוקלות מעל 8 ק"ג (כולל כלוב האחסון) נאלצות לטוס בתא המטען. 

ישנן תקנות בינלאומיות ברורות להטסת חיות מחמד, כיצד להטיס, גודל הכלובים, ממה עשויים, מה ניתן לשים בהם וכד'. 

ברוב המקרים, אם הכל זורם חלק, הרי שהחיה בטוחה כאשר היא טסה בתא המטען. אבל חשוב גם לדעת שיש אחוז מסוים של מיתות של בעלי חיים שקורות תוך כדי טיסה. לכל חברת תעופה יש סטטיסטיקה מדויקת לגבי האחוז הזה ולכן לפני שמחליטים על הטסה ובאיזה חברת תעופה מומלץ לבדוק את הנתון הזה.

איך החתולים יכולים לעשות צרכים במטוס?

הדבר הראשון לפני הטסת חתול היא להרגיל אותו להיות בכלוב, אם הוא מיועד להטסה בתא מטען; ואם הוא מיועד לטוס בתא נוסעים – להיות במנשא או בתיק.

הוא לא יאהב את זה! וזה כמובן טבעי אבל חייבים להרגיל אותו כדי שלא יסבול בטיסה.

צריך ללמד אותו שיש לו בכלוב מגש/ארגז צרכים נייד. את זה ניתן לקנות בכל חנות של חיות מחמד. בנוסף אפשר לקחת חול בשקיות זיפלוק ולהניח במגש, אחרי שהחתול עושה את צרכיו להכניס את החול לשקית ולהחליף בחול חדש. כל זה אפשרי במידה והחתול טס בתא הנוסעים. אם הוא נאלץ לטוס בתא המטען יש לדאוג לכך שבכלוב יהיה לו מצע מרופד שיכול לספוג את הצרכים כי מותר לשים רק 2 כלים של אוכל ושתיה בתוך הכלוב. 

האם זו הטסת חיות מחמד יכול להיות טראומטית?

כשמתכוננים לטיסה יש  מעין התרגשות שסובבת אותה לפני העליה למטוס. אך לעיתים השהיה במטוס, לחוות המראה או נחיתה, תנודות, שינויי גובה ועוד, יכולים להיות מלחיצים. אם אנחנו טסים עם כלב יש לשער שיהיה מלחיץ שבעתיים בעיקר בגלל שלא נדע תמיד איך זה באמת משפיע עליו והאם עבורו זו חוויה נעימה או חס וחלילה טראומטית .

צריך לומר שאם מדובר בכלב קטן שנמצא יחד עם בעליו במשך כל הטיסה ניתן להרגיע  בעזרת חיבוקים, אחזקה צמודה לגוף וכד'.  אך אם מדובר בכלב שמוטס בתא המטען זה יכול להיות יותר בעייתי.

אנשים שעבורם טיסה היא חוויה מלחיצה משתמשים לעיתים בתרופות הרגעה או שינה אך לא מומלץ לתת לכלבים תרופה כזו כי הם לא נמצאים תחת עין משגיחה. עדיף להרגיל את הכלב לפני הטיסה לתנאים דומים בנסיעה ארוכה בכלוב בחלק האחורי של המכונית ובהמשך להשאיר לו בכלוב פינוקים וצעצוע מוכר. 

צרו איתנו קשר למידע נוסף על הטסת בעליי חיים.

Rate this post

מאמרים שאסור לפספס: