איך לצחצח שיניים לכלב?

אין כמעט אף בעל כלב בעולם הזה שלא מרגיש צביטה של אשמה כשהוא חושב על השיניים של הכלב שלו – לפי הסקרים, רק 1% מהאנשים מצחצחים את שיני הכלב שלהם באופן קבוע.  בעוד שבני האדם מצחצחים את שיניהם (בתקווה) פעמיים ביום, התדירות אצל כלבים פחות ברורה. חלק מאיתנו אפילו מלגלגים על המחשבה לצחצח שיניים לכלב, או מודאגים מהעלות הפוטנציאלית הגבוהה של טיפול שיניים לכלבים. חבל! מחלת חניכיים מתרחשות לעיתים קרובות אצל כלבים, ויכולות לגרום לתוצאות מפחידות. לפי מחקרים, ללמעלה מ 80% מהכלבים יש סוג של בעיית שיניים עד גיל 3. אם אתם לא בטוחים איך לצחצח שיניים לכלב, וטרם התחלתם בשגרת צחצוחים, זוהי בדיוק הכתבה עבורכם.

אז איך לצחצח שיניים לכלב ולשמור על האצבעות..?

בחרו את מברשת השיניים המתאימה

הצעד הראשון לשיניי פנינה לבנות, הוא למצוא את מברשת השיניים המושלמת לכלב שלכם. מברשות שיניים של כלבים דומות למברשות שיניים של אנשים, אבל הן קטנות יותר ויש להן זיפים רכים הרבה יותר. אפשר להשתמש במברשת שיניים של תינוק בעת צרה. אפשרות נוספת? מברשת שיניים אצבע, שמשתלבת על האצבע שלכם, ועוזרת לנקות במקומות שקשה להגיע אליהם. אם זה בעייתי, פיסה נקייה של גזה או מטלית תעשה את העבודה.

מצאו משחת שיניים לכלבים

לעולם אל תשתמשו במשחת שיניים שלכם עבור הכלב שלכם. רוב משחות השיניים של בני האדם מכילות פלואוריד, שהוא רעיל ביותר – ולעתים קטלני – לכלבים. לכן חובה עליכם למצוא משחת שיניים ידידותית לחיות מחמד (בטעמים מהנים כגון עוף ובשר), או לקחת את המתכון הישן ולרקוח משחה המורכבת מכף סודה לשתייה וכפית של מים.

ועכשיו.. מתחילים לצחצח

טיפול שיניים לכלבים הוא חיוני כדי להאריך את אורך החיים שלהם ולהבטיח איכות חיים טובה. בדיוק כמוכם, חיות המחמד צריכות לקבל טיפול שיניים יומי בבית. עדיף להתחיל כשגיל הגור הוא בין 8 ל 12 שבועות. עם זאת, זה אף פעם לא מאוחר מדי. תהליך צחצוח יומי צריך להיות נעים גם לכם וגם לחיית המחמד שלכם. חיות מחמד רבות נהנות מתשומת הלב הנוספת, ורבים מאיתנו מצפים לזמן איכות קרוב זה עם החיות האהובות שלהם. ככה עושים זאת:

שלב 1: לטפו ושפשפו בעדינות את הלוע, הרימו לאט את השפה למשך כ -30 שניות. תגמלו עם פינוק בסוף ההפעלה.

שלב 2: חזרו על הנ”ל, חוץ מזה שתעבירו בעדינות את האצבע על השיניים של חיית המחמד שלכם למשך 20-30 שניות. תגמלו אותה או שבחו אותה שוב.

שלב 3: הניחו כמות קטנה של משחת שיניים על מברשת השיניים ותנו לחיית המחמד ללקק אותה (אל תצחצחו ממש עדיין!) – רוב הכלבים באמת ייהנו מהטעם, אבל אם לא, נסו טעם אחר.

שלב 4: אם הכל הולך טוב, נסו ממש לצחצח את השיניים. זכרו, המשטחים החיצוניים העליונים הם החשובים ביותר, צחצחו אותם כ- 20-30 שניות בכל צד.

אתם מכירים את חיית המחמד שלכם הכי טוב. אם תרגישו שיש מצב להאיץ את התהליך, לכו על זה. אם חיית המחמד לא משתפת פעולה, בכל שלב, עצרו ונסו שוב למחר. לחלק מבעלי החיים יכול לקחת כמה שבועות עד שיעברו את התהליך. אם אתם עדיין מתקשים, או עדיין לא מבינים איך לצחצח שיניים לכלב, צרו קשר עם הווטרינר שלכם.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter