טיפול שיניים לכלבים – 7 טיפים שיעזרו לכם במשימה!

טיפול שיניים לכלבים – כל מה שאתם צריכים לדעת

החדשות הטובות עבור הכלבים, הן שאין להם נטייה לעששת ולחורים בשיניים כמו אצל בני האדם. ולמרות הדעה הרווחת הישנה והקונבנציונלית, הטוענת כי פה של כלב נקי יותר מזה של בני אדם, הם עדיין יכולים לפתח בעיות שיניים – מהצטברות  אבנית ועד דלקת חניכיים. אבל לא מדובר על לדאוג רק מהבל פה רע או משיניים צהובות – כמו אצל בני האדם, בעיות שיניים אלו יכולות להוביל לזיהומים מסכני חיים ובעיות שונות כמו מחלות לב, כבד וכליות. לכן, טיפול שיניים לכלבים הוא משהו שאסור לזלזל בו כלל. הנה מספר טיפים שיעזרו לכם במשימה:

איך לצחצח את שיני הכלב?

אם הכלב שלכם יכול לצחצח את השיניים שלו, אתם יכולים להפסיק לקרוא את המאמר הזה, ומיד לפרסם את זה ב- YouTube. שאר בני התמותה חייבים להשתמש במברשת שיניים לכלבים ובמעט אסטרטגיה של טיפול בבעלי חיים. המברשת הטובה ביותר לשימוש עבור טיפול שיניים לכלבים היא כפולה, כשהמברשות בזווית של 45 מעלות, כדי לנקות מתחת לקו החניכיים. יש סיכוי שהכלב לכם לא יתמסר לדבר מההתחלה, אבל עם הזמן הוא יתרגל. נסו לבחור זמן שבו הכלב שלך הוציא מספיק כמות של אנרגיה –  אז הוא נוטה יותר לשבת בשקט בזמן הצחצוח. התחילו לאט והפסיקו אם הכלב נסער, גם אם לא צחצחתם את כל הפה. אפשר להגדיל את זמן הצחצוח, לפי הסתגלותו. הקפידו לדבר בטון רגוע ונעים תוך כדי, ולתגמל את הכלב עם ממתק לאחר מכן.

התחילו מוקדם – כשהוא עוד גור

כלבים בוגרים יכולים ללמוד להיות נינוחים במהלך ניקוי השיניים, אבל תוכלו להקל על עצמכם אם תתחילו בטיפולי השיניים כשהם עוד גורים.

כיצד לבחור את משחת השיניים הנכונה?

זה חשוב מאוד. אסור להשתמש במשחת שיניים אנושית רגילה עבור הכלב. רוב משחות השיניים שלנו כוללות פלואוריד, שהוא רעיל ביותר לכלבים. אפשר למצוא משחת שיניים מיוחדות לכלבים ברוב חנויות הכלבים.

מזון יבש עדיף על מזון רך

גם אם צחצוח השיניים מסתיים בדם, בזיעה או בדמעות, עדיין יש לכם כמה אפשרויות כדי לעזור לשפר את בריאות הפה של הכלב. אוכל פריך לכלבים טוב יותר לשיניים שלהם שלך מאשר מזון רך, מכיוון שלמזון רך יש סיכוי סביר יותר להידבק לשיניים ולגרום לריקבון.

עצמות וצעצועי לעיסה לניקוי שיניים

יש הרבה עצמות סינתטיות וצעצועים לעיסים שתוכננו במיוחד כדי לחזק את החניכיים והשיניים של הכלב. רק וודאו כי אתם מספקים להם חפצים בטוחים. חפצים קשיחים עלולים להוביל לשיניים שבורות. לתת לכלב שלכם עצם טובה ללעוס, יכול לעזור  לבנות ולשמור שיניים חזקות, אבל דמיינו אדם שרק לועס מסטיק ומשתמש בשטיפת פה. זה לא אמצעי יעיל להבטחת היגיינת שיניים טובה ובריאות כללית. כך גם לגבי הכלב שלכם.

מתי ללכת לוטרינר?

טיפול בבעלי חיים אינו משימה קלה ולפעמים תצטרכו להעזר בעזרת מקצוען. בין אם אתם מצחצחים לכלב את השיניים או לא,עליכם להעיף מבט לפיו בערך פעם בשבוע. אם אתה מבחינים באחד או כמה מהסימנים האלו, קחו אותו מיד לווטרינר:

  • ריח רע מפה
  • שינוי בהרגלי האכילה או הלעיסה
  • שריטת הפנים או הפה
  • דִכָּאוֹן
  • ריור מופרז
  • שיניים דהויות, שבורות, חסרות או עקומות
  • חניכיים אדומים, נפוחים, מכאיבים, או מדממים
  • קרום חום-צהבהב לאורך קו החניכיים
  • בליטות או גידולים בתוך הפה

באיזו תדירות לראות וטרינר?

אפילו אם יש לו שיניים בריאות, בדיוק כמוכם, הכלב שלכם צריך לעבור בדיקת שיניים מקצועית כל שישה עד שנים עשר חודשים. גם אם הגעתם לווטרינר כדי לקבל חיסון נגד כלבת לכלבים שלכם, הוא יכול באותה הזדמנות לבצע גם בדיקת שיניים רגילה. בקשו ממנו אם הוא לא עשה זאת.

טיפול שיניים לכלבים יכול להיות טרחה, אבל תחזוקה נכונה יכולה לחסוך כסף בטווח הרחוק ואפילו להציל חיים. להזניח את זה יכול להוביל לביקורים יקרים וכואבים אצל הווטרינר בהמשך הדרך. כלבים רבים אף עוברים את הטיפול תחת הרדמה. אז כדאי לכם לשמור על הפה של הכלב שלכם נקי, וככה שניכם תחייכו!

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter