טיפול בבעלי חיים – שכחו אותי בבית

בשעה טובה הגיעו החגים והחלטתם לפנק את עצמכם בחופשה בחו"ל! אבל רגע, מה עם מיצי? טיפול בבעלי חיים אומר, בין היתר,  שכשאתם עוזבים את חיית המחמד שלכם בבית, אתם רוצים לוודא שנוח לה ב-100%. חיות מחמד לעולם אינן אמורות להישאר לבד לאורך זמן ממושך, במיוחד חיות סוציאליות כמו כלבים. כל וטרינר חירום יספר לכם שישנן אופציות רבות שיכולות לעזור לוודא שחיית המחמד שלכם בטוחה בזמן שאתם נופשים. הבחירה הנכונה ביותר לטיפול בבעלי חיים היא זו שמתאימה לכלב או לחתול שלכם.

העריכו את צרכיה של חיית המחמד

כל בעל חיים הוא שונה ובעל אישיות שונה. חלק מבעלי החיים מסתדרים מעולה עם היעדרות בעליהם וחלק לא. ישנן חיות סוציאליות, כאלו שיש להן בעיות רפואיות או כאלו שרגילות לאינטראקציה עם בני אדם רבים ולא יסתדרו לבדן זמן רב.

הרגילו את חיית המחמד

כשבועיים לפני החופשה, נסו להיעדר מהבית לפרקי זמן ארוכים מהרגיל. נסו להאריך את פרקי הזמן בשעה או שעתיים על מנת לנסות להרגיל את חיית המחמד לזמן לבד.

כתבו הוראות מפורטות

אם אתם משאירים את חיית המחמד שלכם עם חבר או בן משפחה שהבטיח לעזור, חשוב מאוד שתספקו להם מספיק מידע מדויק לגבי אופן הטיפול. השאירו את פרטי ההתקשרות איתכם, ואת מספר הטלפון של ה- וטרינר בתל אביב. אם לחיית המחמד שלכם צרכים דיאטטיים מיוחדים, צעצועים אהובים או חטיף מועדף – ציינו זאת בדף ההוראות. ציינו מידע לגבי סדר היום של חיית המחמד, הרגלי צרכים, ותרופות ספציפיות. ספקו גם מידע על אישיות חיית המחמד לדוגמה: "בונזו אוהב לחכות ליד הדלת כשאני מגיע" או "מיצי מתחבאת מאחורי הספה כשמגיעים אורחים".

התייעצו עם הווטרינר

לפני שתיסעו, מומלץ שתוודאו כי חיית המחמד שלכם קיבלה את כל החיסונים הדרושים. זהו הזמן להתייעץ עם ה-וטרינר בתל אביב לגבי האופציות הטובות ביותר עבור חיית המחמד שלכם בזמן שאתם בחופשה. לווטרינר עשויות להיות המלצות על בייביסיטר לחיות מחמד או אופציות נוחות אחרות.

טיפול בבעלי חיים לא חייב להיות קשה או מסובך. אם תוודאו שחיית המחמד שלכם זוכה ליחס חם ואוהב, מוגנת ובריאה – תוכלו לנסוע בראש שקט וליהנות מהחופשה כמו שצריך. כשתחזרו תוכלו לחבק ולנשק את חיית המחמד שלכם ולהזכיר "אני לא הולך לשום מקום"