ביטוח חיות מחמד ושקט נפשי.

תוכן עניינים

תוכן עניינים (לחצו לפתיחה)

וטרינר חתולים

האם חיות מחמד צריכות ביטוח?​

כל אחד יודע שהמטרה כאשר רוכשים כל סוג של ביטוח היא על מנת לחיות בשקט נפשי.

כשנוסעים לחו"ל עושים ביטוח נסיעות לחו"ל על מנת להיות רגועים, כך שאם יקרה חס וחלילה משהו שידרוש טיפול רפואי בלתי צפוי, יהיה ביטוח שיכסה את ההוצאות ולא יגרום (בנוסף לעוגמת הנפש) גם לחור בתקציב.

מומלץ לבדוק גם  במקרה של הטסת בעלי חיים לחו"ל איך ואיפה ניתן לבטח גם אותם.

לכל אדם בישראל יש ביטוח רפואי בסיסי מכוח חוק הבריאות הממלכתי, אך רבים דואגים לרכוש ביטוח משלים בקופות החולים או באחת מחברות הביטוח על מנת להרחיב את הכיסויים וליהנות משקט נפשי בתחום הזה.

אז למה לא לרכוש גם ביטוח חיות מחמד? הרי הם חלק מבני הבית! אין כיום ביטוח של קופת חולים לחיות, למרות שמרפאות וטרינריות מתקדמות מאפשרות ללקוחות לרכוש מנוי שמכסה חלק מהדברים כדי להוזיל עלויות בטיפול של החיות, ובכך לעודד את הבעלים לדאוג לאיכות חיים טובה יותר של חיות המחמד; עם חיסונים בזמן, ניקוי שיניים בתדירות מתאימה וכד'. אך ביטוח חיות מחמד<span style="font-weight: 400;"> יכול לכסות דברים רבים נוספים כמו:

  • כיסוי הוצאות בגין כל הטיפולים הרפואיים שנגרמים כתוצאה ממחלה וכוללים ניתוח, אשפוז, בדיקות מעבדה;
  • כיסוי הוצאות בגין כל טיפולי החירום שיש לעשות כתוצאה של תאונה;.
  • כיסוי הוצאות במקרים שיש צורך בבדיקות מיוחדות כמו רנטגן ו – MRI, אביזרים רפואיים, תרופות ועוד;
  • כיסוי של צד ג' מורחב במידה ונגרם נזק על ידי החיה לצד שלישי – כל אדם מבין שביטוח צד ג' בביטוח רכב, בביטוח בבית או בעסק הוא אחד מהכיסויים החשובים. זאת משום שלעיתים תביעה מאדם אחר יכולה לגרום להוצאה כלכלית כבדה. במקרה שבו חיות מעורבות בנשיכה, בפגיעה, בנפילה וכד -' על אחת כמה וכמה מומלץ לרכוש כיסוי צד ג';
  • כיסוי הוצאות שוטפות – בדיקות, חיסונים וכד', שבדרך כלל מחייב גם השתתפות עצמית מסוימת,  תלוי בפוליסה הנרכשת.

בקצרה
אם יש בבית חיות מחמד, כדאי לבדוק אפשרות לרכוש ביטוח חיות מחמד על מנת ליהנות משקט נפשי גם בגזרה הזאת. אם חושבים על הטסת בעלי חיים לחו"ל לטיול, לרילוקשיין או לכל מטרה אחרת – כדאי לבדוק ביטוחים גם עבורם.

Rate this post

מאמרים שאסור לפספס: