הכנות לקראת הטסת כלב לחול

איך אפשר להתכונן לפני הטסת כלב לחול?

לקראת הטסת כלב או יצוא בעלי חיים, ולפני שתתחילו כל סוג של טיול או מסע, הדבר שאתם הכי רוצים, הוא לוודא שהכלב שלכם במצב בריאותי מושלם לנסיעה. אז קחו אותו לווטרינר ותנו לווטרינר לבדוק אותה (או אותו) לעומק. גם ככה רוב חברות התעופה דורשות אישור בריאות חתום על ידי וטרינר לפני שהן מאפשרות לכלב לעלות על המטוס. סביר מאד להניח כי כל הנסיעות והטיולים אליהם תיקחו אתכם את הכלב, יגרמו, לכל הפחות, לקצת מתח וחרדות אצל הכלבלב. לכן לקראת הטסת כלב לחול כדאי לעבור על כמה נקודות ולנסות להכין אותו בצורה הטובה ביותר לנסיעה. אחרי הכל, אתם רוצים שהוא יהנה מההרפתקה החדשה בדיוק כמו שאתם נהנים!

אם אתם צריכים להשתמש בכלוב במהלך הטיסה, תנו לכלב להתרגל אליו הרבה לפני שאתם באמת צריכים להשתמש בו. בדרך זו הוא או היא יכולים להרגיש בנוח בכלוב, ואפילו להרגיש בטוחים להיות בו. קשרו את הכלוב עם דברים יפים, כמו פינוקים מיוחדים וצעצועים. אולי אפילו שימו את הכלוב בסלון במשך זמן מה, ועודדו את הכלב בכל פעם שהוא מחליט להיכנס אליו. בידקו אם יש אפשרות להשתמש בכלוב הטיסה ככלוב היומיומי של הכלב (אם אתם משתמשים בכזה) ותנו לו לישון בו כל לילה. איזו דרך טובה יותר להפוך את הנסיעה לנוחה עבור החבר הפרוותי שלכם, מאשר להביא לו את הבית שלו? ובדיוק כפי שצריך להרגיל את הכלב לכלוב, צריך גם להכין אותו לרעיון הנסיעה.

אנחנו, כמטיילים, אוהבים להתענג על המטבחים המקומיים ולחקור את המטעמים הנדירים שיש לכל מדינה להציע. עם זאת, כנראה שתפריט חופשה שמורכב מהמבורגרים מושחתים, תפוחי אדמה מטוגנים או תועפות של חמאה, לא יעשה טוב לכלב האהוב שלכם. למרבה המזל, אפשר להשיג הרבה מותגים ידועים של אוכל לכלבים  ברוב המדינות ברחבי העולם בימים אלה. לפני הטסת כלב לחול, חפשו את המותגים ואת סוגי המזון לכלבים הזמינים במדינת (או במדינות) היעד. ואם אין את מה שאתם מחפשים, נסו להחליף מותג עוד בארץ, כדי שהכלב שלכם יוכל להמשיך באותה שגרת האכלה. חשוב שתדעו כי, למרבה הצער, לא תוכלו לקחת אתכם מזון לכלבים לחו”ל, בשל תקנות הייבוא. כך שמאד חשוב להתכונן מראש, להבין היכן ניתן לרכוש את המזון הרצוי, למצוא את חנות החיות המקומית או אפילו ליצור קשר עם המלון או הדירה בה תשהו ולברר אם ניתן להשאיר עבורכם מעט מזון לכלבים, לרגעים הראשונים שלכם.

הטסת כלב למעשה תאלץ אותו לשבת שעות רבות בתוך הכלוב, מבלי אפשרות לטיול התפנות. לכן, ביום הטיסה עצמה, הגבילו את כמויות המים והאוכל. אם אתם טסים בבוקר, קומו מוקדם וקחו אותו לטיול ארוך. לא רק שהוא יוכל להתפנות, הוא גם יעייף את עצמו, ויגיע רגוע לטיסה. ללא קשר ללוח הזמנים שלכם, תמיד תנו לכלב שלכם הזדמנות להתפנות לפני שאתם עולים למטוס.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter