האם ביטוח רפואי לחיות מצדיק את ההשקעה?

תוכן עניינים

תוכן עניינים (לחצו לפתיחה)

עיקור כלבה

חיות המחמד שלנו יכולות לעזור לשפר את בריאותנו בדרכים שונות כמו הפחתת מתחים ועידוד פעילות גופנית. אבל יחד עם זאת חשוב לסייע לחיות המחמד עצמן להישאר בריאות; ומכיוון שטיפול אצל וטרינר עלול להיות יקר (זו אחת העלויות שיש לקחת בחשבון לפני אימוץ או רכישת חיית מחמד מלכתחילה), נראה על פניו שכדאי לרכוש ביטוח רפואי לחיות מחמד בלי כל התלבטות..
טיפול בחיות מחמד אינו מורכב רק מהאכלה וטיולים; במקרה של מחלה יש צורך בטיפול רפואי (לעתים דחוף), ובתרופות (שעלותם לעתים גבוהה). דברים אלה נכונים במקרה של מחלה של כל אחד מבני המשפחה האחרים. אלא שטיפול בחיות אינו כלול בסל התרופות ואין להם שירותי קופת חולים. ואם מדובר על ניתוח ועל תקופת החלמה, העלויות עלולות לקפוץ.

למה צריך לשים לב ברכישת ביטוח רפואי לחיות מחמד?

  • בדיוק כמו כל דבר אחר בימינו אלה, פוליסת ביטוח של חיית המחמד היא מסמך עם הרבה אותיות קטנות, וצריך לקרוא אותה בעיון. חשוב להיות מודעים לאורח החיים שלנו ושל חיית המחמד שלנו, ועל פי זה לבדוק את הפוליסה: מה היא מכסה, עד איזה סכום היא מכסה, איזה שירותים כלולים בה (בדיקות תקופתיות אצל הוטרינר, בדיקות הדמיה, ניתוחים ואשפוזים ועוד), איזה סוגי בעיות היא אינה מכסה, וכו'. יש לשים לב להגבלות גיל, לטיפולים כגון עיקור וסירוס או חיסונים שגרתיים אשר בדרך כלל אינם מכוסים.
  • ביטוח רפואי לחיות עובד ברוב המקרים בשיטת ההחזרים, כלומר הבעלים משלם וחברת הביטוח מחזירה את הכסף על פי חשבוניות וקבלות.
  • מי שרוכש ביטוח רפואי לחיות עשוי לשקול ביטוח מקיף יותר. זה עשוי לכלול ביטוח נזקי צד ג', למשל במקרה וחיית המחמד שלכם נשכה מישהו (בישראל יש עשרות אלפי מקרה נשיכה בשנה והאחריות כמעט תמיד תחול על הבעלים של החיה) או שהבהילה מישהו וגרמה לפציעתו, או שגרמה נזק לרכוש, וכו'. צריך לקחת בחשבון גם שישנם מספר סוגי כלבים שחברות הביטוח אינן מוכנות לבטח – פיטבול, רוטווילר, אמסטף, בולטרייר, סטפורדשייר, בין היתר.
    ביטוח חיות מחמד גם עשוי לכלול לעתים אף ביטוח חיים – כלומר פיצוי כספי במקרה מות חיית המחמד. סכום זה עשוי להיות משמעותי כאשר מדובר בחיית מחמד גזעית.

ההחלטה בידיכם.

Rate this post

מאמרים שאסור לפספס: