טיפול בכלבים – איך מתמודדים עם אובדן?

טיפול בכלבים – איך מתמודדים עם אובדן?

בהתחשב בקשר האינטנסיבי שרובנו חווים עם הכלבים שלנו, טבעי שנרגיש ממוטטים ומוצפים ברגשות אבל ועצבות כשהחבר הכי טוב שלנו מת, במיוחד אם ניסינו להילחם על חייו, בין אם בביקורים תכופים אצל וטרינר חירום, או בין אם על ידי טיפול בכלבים ביתי מסור ואוהב. ייתכן שחלק מהאנשים לא יבין את עומק הרגשות שהרגשתם כלפי חיית המחמד שלכם, אך לעולם אינכם צריכים להרגיש אשמה או מבוכה מעצב הנגרם בשל לכתו של בעל החיים. במקום זאת, השתמשו בדרכים בריאות כדי להתמודד עם האובדן, מצאו דרכים להתנחם, לקבל את המצב, להתמודד, ולהמשיך הלאה בסופו של דבר.

עבור אנשים רבים “כלב הוא בסה”כ כלב”, אבל לא כך הדבר אצל כל אלו מאיתנו המגדלים, או גידלו בעבר, כלבים, או עבור אלו האמונים על מלאכת טיפול בכלבים. חיות מחמד הן חלק בלתי נפרד מהמשפחה, וכשהן מתות אנחנו מרגישים תחושת אובדן משמעותית. רמת האבל נקבעת על פי גורמים כמו גיל, אופי, גיל חיית המחמד ונסיבות המוות, אבל כמובן שהוא חוויה אישית ואינדיבידואלית. אנשים רבים מתמודדים איתו בצורות אחרות ובשלבים אחרים, בהם הם מרגישים תחושות כעס, אשמה, דיכאון וקבלה. גם אחרי שנים של השלמה עם אובדן בעל החיים, ריח או מראה מסוים יכול להצית זיכרונות ואיתם תחושת צער איומה, לכן חשוב שנתמודד עם תחושות אלו בשלב מוקדם של האבל.

אחד מהצדדים הקשים של אבל על בעל חיים הוא יחס החברה. ישנם אנשים שמרגישים שאובדן כלב אינו מספיק משמעותי, או שאינו כואב כמו אובדן חיי אדם, אך דבר זה עלול לנבוע מחוסר היכולת להבין את משמעות מערכת היחסית ביניכם לבין חיית המחמד שלכם. אל תמצאו את עצמכם מתווכחים לגבי האבל, וחפשו תמיכה מאנשים שחוו אובדן דומה של בעל חיים קרוב – חברים, משפחה או אפילו וטרינר החירום או הווטרינר השכונתי שלכם.

דרך נוספת להתמודד עם האבל היא הנצחה של בעל החיים האהוב. חשבו איך תוכלו להנציח אותו, בין אם זה על ידי שתילת עץ לזכרו, הכנת אלבום תמונות של רגעים אהובים, ואופציות שונות של קבורה והנצחה. התייעצו עם  הווטרינר שלכם לגבי אופציות הקבורה השונות, והחליטו עם איזו מהן תרגישו הכי בנוח.

על מנת לשמור על שגרה בריאה, נסו למצוא משמעות חדשה ומרגשת בחייכם, הישארו בקשר קרוב עם מעגל החברים הקרוב שישמח לעודד אתכם, ושקלו פעילות גופנית וכושר שיחזקו את המערכת החיסונית שלכם ויעלו את כמות האנרגיה שתוציאו. רק אחרי שתחזרו לעצמכם, תוכלו לחשוב על טיפול בכלבים חדשים.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter