סירוס בעלי חיים

סירוס בעלי חיים

הוויכוח על סירוס בעלי חיים עתיק יומין, אפילו יותר מפעולת הסירוס עצמה. אז מה עושים?

במסגרת הוויכוחים הקשורים לבעלי חיים, אין ישן ועיקש יותר מהוויכוח על סירוס בעלי חיים ועיקורם. מעבר להיבט המוסרי שנידון ללא הרף, נאמרות טענות רבות שחלקן קשורות למציאות, וחלקן פחות. בין הטענות המופרכות ניתן למצוא את הטענה שבעלי חיים מסורסים רגישים יותר לסרטן הערמונית, מה שהוכח כלא נכון ואף להפך – רוב הבעיות הקשורות בערמונית נמנעות בעקבות הסירוס. טענה נוספת קשורה בהתנהגות בעלי החיים המסורסים, ובכך שהם נחשבים לבלתי צפויים ותוקפניים. גם טענה זו אינה נכונה – כלבי נחייה כמעט תמיד מסורסים, והתנהגותם מופתית. כמו כן, אין בכלל מחקרים שמוכיחים את נכונות הטענה הזו, כי לא השוו התנהגות כלבים לאורך זמן.

ובכל זאת, סירוס בעלי חיים עלול לגרום למספר תופעות שליליות: עלייה במשקל, חוסר שליטה במתן שתן, בעיות בבלוטות התריס וגם – בעקבות העובדה שהסירוס עצמו הוא ניתוח פולשני, עלולות להיגרם בעיות בניתוח עצמו ובהתאוששות ממנו. מנגד, סירוס בעלי חיים מונע מחלות ערמונית, גורים בלתי צפויים, מפחית בעיות של אגרסיה, מונע לחלוטין סרטן אשכים, ועוזר במניעת מחלות.

הבעיה המוסרית העיקרית בסירוס היא שלכלב ולחתול אין את אפשרות הבחירה. ובכן, אפשר להסתכל על הטענה הזו מזווית נוספת – כמה אפשרות בחירה יש לבעל החיים שלנו בבית? כבר אלפי שנים עברו מאז שבייתנו את בעלי החיים, והם אינם חיים בצורה ה”טבעית” להם, כיוון שאין להם באמת צורה טבעית עוד. הכלב, ידידו הטוב ביותר של האדם, הוא בעצם נטול בחירה מיום היוולדו. למעשה, מבחינה מוסרית עדיף לנו לסרס את בעלי החיים, כיוון שאז לא יתרוצצו בעלי חיים חסרי בית ואוכל נוספים ברחובות, ויגרמו לנזקים לעצמם ולסביבה.

בסופו של דבר, לא מדובר בטענות חותכות לכאן ולכאן. אבל אם תחליטו לסרס או לעקר את בעלי החיים שלכם, ותחפשו וטרינר בתל אביב על מנת לעשות כן, אנחנו במרפאת פרישמן דיזנגוף פה בשבילכם. נדאג לבצע סירוס כלבים וחתולים, ונעשה זאת בצורה הטובה והרגישה ביותר כלפי בעלי החיים שלכם. במידה ותבחרו שלא לסרס – אנחנו כאן גם לשאר הטיפולים, כולל אשפוז בעלי חיים, שירותי חירום חירום ואפילו טיפול שיניים. בהצלחה ונתראה בקרוב!

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter