סירוס כלבים: בעד ונגד

תוכן עניינים

תוכן עניינים (לחצו לפתיחה)

וטרינר תורן בתל אביב

סירוס כלבים – בעד ונגד

כולם כבר יודעים שלכל מטבע יש שני צדדים ושבכל נושא או סוגיה ישנם טיעונים בעד וישנם טיעונים נגד; גם בנושא של סירוס כלבים אפשר למצוא סיבות טובות בעד התהליך, וכמובן סיבות לא פחות טובות נגדו.

כיום תהליך הסירוס הוא פשוט, וכל מרפאה וטרינרית אמורה לספק שירות של סירוס כלבים. אז אם החלטתם, אחרי שחשבתם היטב ועברתם על כל הטיעונים, גם על אלו של הבעד וגם אלו של הנגד, לסרס את כלבכם ואתם מתגוררים בעיר הגדולה, זו שהיא ללא הפסקה, הקלידו את המילים "וטרינר תל אביב" וקבעו פגישה. בדרך כלל שירות זה אינו דחוף ואין צורך לקבוע אותו בשעות החירום של פעילות המרפאה – והוא נעשה במועד שנקבע מראש.

סירוס כלבים – למה כן?

  • מונע התרבות – זו הסיבה המרכזית שבגללה מעודדים את בעלי הכלבים לסרס את כלבם. יש כיום הרבה מאוד כלבים חסרי בית ומשוטטים, שבסופו של דבר נתפסים, נכלאים, ובהרבה מקרים … קשה אפילו לומר את זה.
  • מפחית את רמת הפעילות המינית – אמנם הכל יחסי לאופיו האישי של כלב ספציפי, אך סירוס כלבים עוזר בהורדה של רמת הפעילות המינית, וזה גורם לכך שהכלב יהיה רגוע יותר ולא ירוץ אחרי כל כלבה מיוחמת.
  • סירוס מפחית תוקפנות – הפעולה גורמת לירידה ברמת הטסטוסטרון של הכלב, למרות שכדאי לציין שהיא לא גורמת להיעלמות מוחלטת של ההורמון. הירידה של רמת הטסטוסטרון גורמת  לירידה ברמת התוקפנות האישית של כל כלב, בהתאם לאופיו.
  • סירוס מפחית תוקפנות כלפי הכלב – מאותה סיבה של ירידה בטסטוסטרון. מחקרים מצאו כי כלבים מסורסים "לא מושכים אש" מכלבים אחרים.
  • מוריד את הסיכוי לבעיות בערמונית – ניתן למצוא אחוז גבוה יותר של בעיות בערמונית אצל כלבים לא מסורסים, כמו גם מקרים רבים יותר של סרטן הערמונית. סירוס מוריד את הסיכוי לבעיות אלו.

סירוס כלבים – למה לא?

  • סירוס הוא ניתוח לכל דבר – כל אחד יודע שבכל ניתוח יש סיכון, הן בתהליך ההרדמה והן בתהליך הכירורגי עצמו, ולעתים אף יש סיבוכים; כך במקרה של הליך הסירוס.
  • סירוס משלש את הסכנה להשמנת יתר – כמו אצל בני אדם, השמנה עלולה לגרום לבעיות בריאותיות קשות, וסירוס דורש מהבעלים לשמור באופן קבוע על תזונה מתאימה לכלב.
  • סירוס עלול לגרום לבעיות הורמונליות משניות אצל הכלב –  במסגרת הליך זה הכלבים מאבדים את הורמוני ההתרבות שלהם, וזה גורם לכל המערכת ההורמונלית של הכלב להגיב, מה שעלול לגרור בעיות בבלוטת התריס ועוד.
  • סירוס מעלה את הסיכוי לבעיות בעצמות ובמפרקים – מאחר וההורמונים האחראים על ההתרבות עוזרים גם לעצמות ולמפרקים, דילול שלהם עלול להגביר את הסיכוי לבעיות באותם איברים.
  • סירוס מעלה את הסיכוי לבעיות בשלפוחית השתן ובמתן שתן – כל האזור המנותח נשאר רגיש ועלול ליצור בהמשך בעיות במתן השתן.

לסיכום:

טיפול בחיות דורש תשומת לב רבה. אם בכל זאת החלטתם לבצע סירוס חשוב לוודא, בעת החיפוש של "וטרינר תל אביב", שהמרפאה בה הוא עובד מבצעת טיפולים אלו ומצוידת בכל מה שנדרש לניתוחים.

Rate this post

מאמרים שאסור לפספס: