אילו תנאים נדרשים עבור הטסת בעלי חיים לישראל?

תוכן עניינים

תוכן עניינים (לחצו לפתיחה)

הטסת כלב לחול

דיברנו בעבר על התנאים הנדרשים עבור הטסת בעלי חיים לחו"ל כחלק מרילוקיישן, אבל כשתקופת השהות הסתיימה והגיע הזמן לחזור הביתה, יש לחשוב על התנאים הנדרשים כדי להחזיר אותם אתכם. במקרים של הטסת כלב, חתול, או כל חיית מחמד אחרת בחזרה לארץ, תאלצו לבצע כמה פעולות. אז אם אתם תושבי מדינות אחרות ורוצים לעשות "עלייה" או לעבור להתגורר בישראל מכל סיבה אחרת, וחושבים על הטסת בעלי חיים לישראל, שימו לב: משרד החקלאות ופיתוח הכפר הוא האחראי על הכנסת בעלי חיים לישראל, והוא זה שקובע את התנאים הנדרשים לשם כך.

לקראת הטסת בעלי חיים לישראל, אלו הפעולות הנדרשות ממכם:

 1. יש לקבל רישיון יבוא מטעם השירותים הווטרינריים במשרד החקלאות ופיתוח הכפר. לשם כך יש צורך להעביר הודעה וצילום תעודה וטרינרית באמצעות דואר אלקטרוני או באמצעות פקס. לתשומת ליבכם – יש לעשות זאת מראש, לפחות מספר ימים לפני הטיסה;
 2. על הכלב להיות לפחות בן 4 חודשים בעת הגעתו לארץ;
 3. על הכלב להיות עם שבב אלקטרוני;
 4. תעודת הבריאות הווטרינרית צריכה להיות חתומה על ידי רופא וטרינר ממשלתי מארץ המוצא. התעודה צריכה להיות תקפה לפחות 10 ימים לפני הטיסה.
 5. תעודת בריאות וטרינרית צריכה לכלול אישור כי:
  * בעל החיים נבדק ואינו מראה סימני מחלה זיהומית או אחרת;
  * בעל החיים חוסן נגד כלבת (ויש לוודא שהחיסון נעשה לא פחות מ – 30 יום לפני הטיסה, ולא יותר משנה לפניה).
  * רמת נוגדני הכלבת בבעל החיים נבדקה והיא תקינה.
 6. יש לתאם מראש את הבדיקה באחד ממסופי המטענים בשדה התעופה בן גוריון. רצוי לתכנן את הטיסה בהתאם.

אז כשאתם מתחילים את לתכנן את החזרה, או ההגעה, שלכם לארץ, לפני שאתם בוחרים את הטיסה המתאימה, יש לברר היטב את התנאים הנדרשים עבור הטסת בעלי חיים לישראל. חשוב לוודא שתאריך הטיסה מאפשר לכם לטפל בכל הבדיקות והניירת הנדרשת לתהליך של הטסת כלב, חתול או כל חיית מחמד אחרת, ואז לתאם את שעת הטיסה בהתאם לשעות המקובלות במסוף, לצורך בדיקת "יבוא" בעלי חיים לארץ, כדי שחיית המחמד שלכם לא תצטרך להיות בהסגר עד להתחלת שעות הפעילות ביום שלמחרת. עכשיו נותר רק לארוז את המזוודות והמשפחה, ולצאת לדרך.

דרך צלחה וברוכים הבאים.

Rate this post

מאמרים שאסור לפספס: