וטרינר תל אביב – גם רופא שיניים?

אומרים שחיות המחמד שלנו אומרות הרבה עלינו. בין אם זה מוכח מדעית ובין אם לאו, ברור שהרבה מהבעיות הרפואיות שלהם דומות לאלה שלנו. ואם אנו משקיעים הרבה בטיפוח הכלב (או החתול לצורך זה), בדאגה למזון איכותי, לפעילות פיזית, לניקיונו, הרי שצריך גם לדאוג לבריאותו. כל וטרינר בתל אביב יאמר לכם שאחד מהדברים שצריך לשים לב אליהם ולטפל בהם באופן שגרתי הוא ניקיון השיניים של חיית המחמד.

מה קורה לשיניים?

בעיית השיניים הנפוצה ביותר אצל כלבים וחתולים היא הצטברות אבנית . מחלת חניכיים כזו עלולה לפגוע גם בבריאותה הכללית של החיה ולפגוע באברים נוספים בגוף. למעלה מ – ¾ מהכלבים והחתולים מעל גיל 3 סובלים מדרגה כלשהי של מחלה דנטלית, ללא הבדל משמעותי של גזע ומין.

כיצד נוצרת אבנית?

כשהכלב או החתול אוכלים, נשארות שאריות מיקרוסקופיות של אוכל ורוק, על ובין השיניים. שאריות אלה מהוות מצע אידאלי לחיידקים. שכבה זו אוספת מינרלים וכך נוצרת אבן השן.

מהם נזקי האבנית?

איך להימנע ממצב חירום?

אל תחכו למצב שצריך לחפש וטרינר חירום תל אביב כדי להקל על החיה שסובלת. כדאי להקפיד על בדיקה שגרתית של הכלב אצל וטרינר. זה האחרון  יבדוק את לוע הכלב וימליץ על טיפול שיניים בהתאם לחומרת המצב.

מה כולל טיפול שיניים לכלבים?

טיפול שיניים לכלבים נעשה בהרדמה מלאה כדי למנוע הפרעות. הניקוי מתבצע בדומה לניקוי של שיננית אצלנו, עם מכשיר דומה. פעולתו מבוססת על תנודות אולטרה-סאונד ועקירת שיניים תתבצע רק אם אין מנוס. לאחר הניקוי מבצעים "פוליש" שלאחריו מעירים את הכלב ומעבירים אותו לפינת התאוששות.

טיפים למניעת היווצרות אבנית

חשוב לדעת: הצטברות אבנית היא תופעה טבעית; נא לא להרגיש אשמה. יש מיני כלבים שצוברים אבנית מהר יותר מאחרים, אבל לא ניתן למנוע היווצרות והצטברות אבנית.

לסיכום
יש לקחת בחשבון שעם כל הפעולות הנ"ל, לא יהיה מנוס מכך שחיית המחמד תזדקק לניקוי שיניים מקצועי מדי פעם. שימו לב לחיית המחמד שלכם. נסו לא להגיע למצב שרצים לחפש וטרינר חירום תל אביב.