וטרינר תל אביב – על סירוס כלבים בעיר הגדולה

תוכן עניינים

תוכן עניינים (לחצו לפתיחה)

וטרינר תורן

סירוס כלבים בתל אביב – כן או לא?

גם בתל אביב, כמו בכל הערים בעולם, אין עדיין חוק המורה על סירוס כלבים וכל בעל כלב אחראי, בסופו של דבר, לכלב שלו, והוא זה שיחליט האם לבצע את התהליך או לא. אם הכלב שלכם מאוד אגרסיבי בעת מפגש עם כלבים אחרים, או שהוא נוטה לנשוך עוברי אורח, זה אולי הזמן לחפש בגוגל "וטרינר תל אביב" או פשוט לגשת למרפאה הווטרינרית הקרובה לביתכם ולקבוע תור, אבל בעצם, בתל אביב, כמו בישראל וברוב הארצות בעולם, לא באמת צריך סיבה כדי לבצע את הניתוח. הגישה הגורפת של מרבית הווטרינרים בישראל היא בעד סירוס כלבים וכל "וטרינר תל אביב" שתמצאו ברשת, יוכל לפרוש לכם את משנתו על הנושא.

וטרינר תל אביב לעומת וטרינר נורווגיה

לא כך בנורווגיה. מסתבר כי שם, בהיעדר סיבה רפואית או חברתית מוצדקת, יהיה לכם קשה למצוא וטרינרים שיסכימו לבצע את מה שהם מאמינים כי הוא ניתוח אכזרי וכואב. אפילו מכתב הסבר אינו מבטיח כי הווטרינר יסכים לפעולה. הנורווגים מתגאים בכך שיש להם חברה שוויונית ומשכילה, הרואה גם את בעלי החיים כשווים. לנורווגיה יש את שיעורי ההנקה הגבוהים ביותר בכל מדינה מתועשת, חופשת לידה נדיבה (לאמהות וגם לאבות), ושיעור תמותת תינוקות נמוך מאוד. בשנת 2010 נבחרה נורווגיה כמדינה הטובה ביותר בעולם להיות בה אימא. כך שככל הנראה, הנורווגים מתייחסים גם לחיות המחמד שלהם באדיבות רבה ואינם רוצים להעביר אותן סבל שבעיניהם נחשב מיותר.

אבל, אנחנו כאמור לא בנורווגיה, אלא כאן בתל אביב. ובעיר כזו גדולה, האם ניתן בכלל לדמיין תסריט שבו אנחנו לא מסרסים את הכלבים שלנו? תסריט שבו אף גם אחרי חיפוש מעמיק של "מרפאה וטרינרית תל אביב" לא תמצאו אך אחת שמסכימה לבצע את ההליך? מה היה קורה לרחובות העיר, וכמה כלבים היו בסופו של דבר נשלחים לכלובים, או יותר גרוע מזה? לפני כמה שנים, ההמלצה הייתה שכל הכלבים והחתולים יסורסו בגיל 6 חודשים ללא קשר לגודל, לגזע וכו'. כיום אנו יודעים שעלינו לבחון את הנסיבות האינדיבידואליות של כל כלב וחתול, ולבסס את ההחלטה האם ומתי לסרס לפי גיל, גזע, גודל, בריאות, סביבה והתנהגות של החיה. ואלו הם למעשה, העקרונות שכדאי שינחו כל אחד ואחד מאיתנו כשהוא בא לעשות את ההחלטה החשובה הזו.

Rate this post

מאמרים שאסור לפספס: