טיפול בחתול עם “9 נשמות”

טיפול בחתול עם “9 נשמות”

חתול הוא חיה ייחודית עם שורשים מיתולוגיים. במצרים העתיקה, החתולים נחשבו לחיות קדושות וייחסו להם תכונות מיסטיות, עד כדי אפשרות של תקומה לתחייה ממוות, כל פעם מחדש. היכולת של  החתולים להתאושש מפגיעות, לשרוד ולהמשיך לחיות, הביאו לאמרות כמו: “לחתול יש 9 נשמות”, “חתול תמיד נופל על הרגליים”, וכד’.

גם אם זה אכן נכון, ולחתול באמת יש 9 נשמות, עדיין לא כדאי לסמוך על זה ולהקפיד על טיפול בחתול  טוב, יעיל ואיכותי.

כדאי כי כל טיפול בחתול יכלול:

  • חיסונים וטיפולים מונעים – חיסוני חתולים כוללים חיסון משולש שנותן הגנה מפני חתלתלת, וירוס הרפס ווירוס קליצי, חיסון מרובע שנותן הגנה מפני חתלתלת, וירוס הרפס, וירוס קליצי וכלמידיה, חיסון נגד כלבת, וטיפול מונע מפני תולעי מעיים.
  • ניתוח עיקור חתולה – למרות שישנם הרבה מתנגדים לתהליך עיקור חתולה, הרבה גם אומרים שישנם יתרונות רבים לניתוח שכזה. מחקרים מצביעים על כך שחתולה מעוקרת בריאה יותר, וחיה בממוצע 5-8 שנים יותר מחתולה לא מעוקרת. הניתוח מונע התפתחות של דלקות ברחם, וכן מפחית את הסיכויים לסרטן העטינים. והטיעון הנפוץ ביותר הוא כי ניתוח עיקור חתולות מונע התרבות לא רצויה.
  • ניתוח סירוס חתול – המתנגדים לניתוח כזה טוענים שהוא הופך חתולים לשמנים ועצלנים. נכון, הניתוח עלול לפתח נטייה להשמנה בגלל השינוי ההורמונלי. אבל אפשר למנוע את זה בקלות אם מקדישים תשומת לב לחיית הבית שלכם, דואגים לתזונה מאוזנת, ובעיקר דואגים לפעילות הגופנית שלה. להשתולל ולשחק איתה – מומלץ גם עבורה וגם עבורכם!
  • טיפולי שיניים – בריאות שיניים אצל חתולים, כמו גם אצל כלבים, היא נושא חשוב. שיניים בריאות וחניכיים בריאים עוזרים לשמור על בריאותם הכללית של בעלי החיים. מחקרים הראו כי    80% מחיות הבית סובלות מבעיות שיניים וחניכיים (יש לשער שגם חתולי רחוב סובלים מכך, אבל אין מי שישים לב ויטפל בזה). כחלק מהטיפול שלכם בחתול, כדאי לשים לב לסימפטומים מקדימים, כמו ריח רע מהפה או ירידה במשקל, ולהתייעץ עם וטרינר במקרה הצורך. מומלץ גם לא לתת לחיות המחמד שלכם לאכול “שטויות” ולספק להם, במקומן, צעצועים שעוזרים להפחית היווצרות אבנית בשן, או למרוח להם ג’ל למניעת עששת.
  • מזון איכותי ובמידה – חשוב לוודא שהמזון מכיל את המרכיבים התזונתיים שדרושים לחתול. כדאי לשקול להציע לו מזון יבש ולא מזון משימורים, או שילוב ביניהם. השתדלו לא לשתף את החתול בשאריות המזון של בני המשפחה.

לסיכום

למרות שאומרים שלחתול יש 9 נשמות, אל תיקחו סיכונים מיותרים; דאגו לכך שהטיפול בחתול שלכם יהיה אוהב, עם תשומת לב, ותוך כדי שמירה על בריאותו.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter