טיפול בכלבים – חתולים וכלבים מסרבים להיות אויבים

תוכן עניינים

תוכן עניינים (לחצו לפתיחה)

מרכז וטרינרי תל אביב

טיפול בכלבים – חתולים וכלבים מסרבים להיות אויבים

חתולים וכלבים הם החברים הכי טובים שלנו, ולמרות המוניטין שיש להם, הם יכולים גם להיות החברים הכי טובים אחד של השני. ליקטנו עבורכם מספר טיפים להשכנת שלום

מרבית האנשים חיים בתפיסה שגויה לגבי טיפול בכלבים וחתולים, ומשוכנעים שהשניים לא מסוגלים לחיות ולהתקיים יחדיו בשלום.
ייתכן ויש מעט מין האמת בתפיסה הזו, שקיימת כבר זמן רב, כי הרי לא כל הכלבים והחתולים יוכלו להסתדר ולהקים בית בישראל – מדובר בסופו של דבר, בשני בעלי חיים שונים עם מבני אישיות שונים שלא בהכרח משתלבים זה עם זה.
אך תחת טיפול ותנאים נכונים, גם הרבה כלבים וחתולים עשויים לחיות בהרמוניה ושלווה.

טיפול בכלבים וחתולים

נכון, מאפשר למרבית הכלבים להיות מסוגלים לחיות בדו-קיום עם חתולים, בתנאי שיינתן להם הזמן להרגיש בנוח, ולהכיר את שותפם החדש.
אם גור כלבים וגור חתולים יגדלו יחדיו, הם ילמדו לסבול זה את זו בצורה די מידית, ואף יגדלו להיות חברים, ישחקו יחדיו ,ישנו ביחד ואולי אפילו יגיעו לביקורים משותפים אצל הווטרינר.
לעומת זאת, כלב שכבר ביסס את מעמדו בבית יתקשה לקבל למשפחה חתלתול נוסף שעלול לערער מעמד זה.

כאשר אתם מציגים כלב וחתול זה אל זה בפעם הראשונה, חשוב לוודא כי הם שומרים על גובה עיניים שווה. בנוסף, מומלץ לוודא כי שניהם בשליטתכם, ושהם לא מסוגלים לברוח ולרוץ ברחבי הבית.
כך תתקבל תחושת ביטחון, ואם אחד מהם יפגין פחד או אגרסיביות, תוכלו להרחיק אותו בצורה מיידית , ואף להוציא אחד מהם מהחדר ולנסות שוב מאוחר יותר.
לא תרצו לכפות את הסיטואציה עליהם לפני שהם מוכנים, כי זה פשוט עלול להחמיר את המצב, אבל אם תנסו שוב ושוב ותתנו להם לבלות יותר זמן מבוקר יחדיו, תוכלו לראות שיפור ורגיעה בתקשורת ביניהם.

האם אפשר להשאיר כלב וחתול לבד?

לעולם אל תשאירו חתול וכלב לבדם, עד שתהיו בטוחים שהם מרגישים בנוח זה עם זה. אם תעשו זאת לפני שהם יתרגלו אחד לשני, ייתכן ותחזרו לכאוס של שריטות ונשיכות.
אפילו אם אין פציעות חמורות או מסכנות חיים שדורשות ביקור אצל וטרינר בתל אביב, אינטראקציה ללא השגחה עלולה להוביל לטראומה עבור אחת החיות, שייתכן ותשפיע עליה לאורך חייה.

אפילו אם חתולכם הוא חובב כלבים מושבע, ייתכן וכלב ספציפי יטריד אותו, ממש כמו אצל בני אדם, שמעדיפים אנשים אחדים על פני אחרים.
עבור חתולים המצב דומה ולכן תידרש תשומת לב, סבלנות ורוגע על מנת להבטיח שלחתול ולכלב נוח זה עם זה.

אם אתם מוכנים לכלבלב או חתלתול חמוד שיצטרף למשפחה, עזרו לו להתרגל לרעיון בתנאים מבוקרים.
תנו להם להריח חפצים שונים שבאו במגע עם החבר החדש והניחו להם להתרגל בקצב שלהם, וכמובן, אל תשכחו להקפיד על טיפול בכלבים נכון, מכבד ומכיל.

Rate this post

מאמרים שאסור לפספס: