טיפול בכלבים – כמה זה עולה לנו?

תוכן עניינים

תוכן עניינים (לחצו לפתיחה)

כמה עולה שבב לכלב

אין דבר שמשתווה לאהבה של כלב. הנשימה המתוקה של הגורים, ההליכות הארוכות האלה יחדיו, כל האנרגיה והחיבה – מי יכול לעמוד בזה? אבל הרבה אוהבי חיות בכלל, וכלבים בפרט, לא תמיד מודעים לעובדה כי טיפול בכלבים יכול להיות עסק לא זול. רק כדי לעזור לכל המתלבטים, הכנו רשימה קצרה של טווח עלויות משוערות שיעזרו לכם לבדוק אם אתם מוכנים לכך (תמיד מוכנים לכך, רק יש סיכוי שתצטרכו לקצץ בדברים אחרים, אבל אתם תראו שזה יהיה שווה את זה!) לתכנן היטב את השנים הראשונות שלו ושלכם.

כמה עולה חיסון לכלב?

אימצתם חבר חדש, וזה נהדר. הדבר הראשון שאתם צריכים זה לקחת אותו לביקור הראשון אצל הווטרינר. איך מוצאים וטרינר מתאים? אם אתם גרים בתל אביב, הקישו "וטרינר תל אביב" ומצאו את המרפאות הווטרינריות הקרובות אליכן. אח"כ, בצעו עבודת מחקר קטנה, התייעצו עם בעלי כלבים בסביבה והקשיבו להמלצות של חברים. חשוב שתמצאו וטרינר זמין, קרוב, ובעל סבלנות. הביקור הראשון צריך להתבצע מהר ככל האפשר, שכן ישנם מספר חיסונים ובדיקות דחופות. גם לאחר הביקור הראשון תצטרכו להגיע כל כמה שבועות, כדי לקבל את כל סט החיסונים. כמה זה עולה? חיסון משושה 150-190, תולעת הפארק 70-90, חיסון נגד כלבת 100-150 – וזה רק מדגם קטן. יש עוד מספר חיסונים חשובים שתצטרכו לקחת בחשבון.

כמה עולה שבב לכלב?

אין ספור כלבים אבודים מגיעים בסופו של דבר למקלטים השונים כי לא מצליחים לאתר את בעליהם. שבב לכלב יכול לעזור לכם למצוא בקלות את החבר הנאמן שלכם, במקרה והוא הולך לאיבוד. עלות השבב זניחה בהשוואה לשקט הנפשי שהוא מביא עימו, אבל אם בכל זאת אתם תוהים כמה עולה שבב לכלב, המחירים נעים לרוב בין 70 ל- 150 ש"ח.

טיפולים נוספים

טיפול בכלבים לא נגמר רק בחיסונים ובשבב כמובן. ישנם טיפולים נוספים כמו עיקור כלבה או סירוס כלב, עיקור חתולה או סירוס חתול, טיפולי שיניים, גזירת ציפורניים, בדיקות תקופתיות, בדיקות דם, טיפולים נגד תולעים, פרעושים וקרציות, ועוד. על כך מתווספים אישורים לעירייה, ביטוח רפואי לכלב, רישיון כלב וביקורים תקופתיים אצל הווטרינר. בנוסף, קחו בחשבון טיפולי חירום כמו צילום רנטגן, אשפוז מלא, המחירים משתנים מכלב לכלב מווטרינר לווטרינר, אבל היו מודעים לכך שתאלצו לשלם לא מעט עבור טיפולים אלו. בחלק מהמרפאות הווטרינריות תוכלו לרכוש מנוי רפואי שנתי, המעניק הנחות על מגוון טיפולים, בדיקות וחיסונים.

אוכל וצעצועים

בעיקרון, טווח המחירים כאן הוא עצום. ישנם אינספור סוגי מזון – מהפשוט ביותר עד למזון פרימיום לכלבים, דרך ממתקים למיניהם, חטיפים או אוכל לח בקופסת שימורים. מחיר ממוצע של מזון רגיל הוא הוא 50-60 ש"ח לשק של 3 ק"ג, או 110-130 לשק של 12 ק"ג. אוכל פרימיום וסופר פרימיום יכול כבר להגיע לכמעט כפול. והחל הכי כיף – שום טיפול בכלבים אינו יכול להיות שלם בלי קצת מותרות ופינוקים: מיטה, קולר, קערה, רצועה, בגדים, צעצועים – זה כבר תלוי בכם ובכמה אתם יכולים לפנק אותו. בהצלחה!

Rate this post

מאמרים שאסור לפספס: