כל מה שאתם צריכים לדעת על הטסת כלב

תוכן עניינים

תוכן עניינים (לחצו לפתיחה)

הטסת כלב לחול

חברות התעופה לא רק דוחסות יותר ויותר אנשים לטיסות בימינו – עושה רושם כי יש גם יותר כלבים בקבינה מאי פעם בעבר. וככל שבעלי כלבים רואים יותר כלבלבים במטוסים, כך נפתח להם התיאבון והם רוצים להביא גם את שלהם. אז איך אפשר לטייל היום עם כלבים שאינם כלבי שירות, כלבי סיוע,  או כלבים שזקוקים להטסה רפואית? למרות שזה מעט יותר מסובך (ולרוב גם יותר יקר) מאשר לטוס לבד, זה ממש לא דיל ברייקר וגם לא בלתי אפשרי- אתם רק צריכים לבצע את כל השלבים שיש לעשות לקראת הטיסה. הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על הטסת כלב, מהזמנת הטיסה ועד לנחיתה ביעד שלכם.

הטסת חיות מחמד  – מה צריך לדעת?

כרטיסי טיסה לחיות – הבינו את תנאי הנסיעה של חיית המחמד שלכם

חפשו טיסות ישירות ללא החלפת מטוס, והימנעו מלטוס בתקופות החגים כאשר חברות תעופה – ונמלי התעופה – עמוסים מהרגיל, כדי למזער את הסיכון לשיבושים או הפתעות. חיית המחמד שלכם טסה בתא המטען? אם אתם טסים ליעד חם מזג,  חפשו טיסות בשעות הבוקר המוקדמות או בשעות הערב המאוחרות כאשר הטמפרטורות לא כל כך גבוהות. הטסת כלב ליעד עם אקלים צונן, תהיה קלה יותר אם תמצאו טיסות מיוחדות באמצע היום, כאשר הטמפרטורות חמימות יותר.

חוקים ליצוא בעלי חיים – צרו קשר עם חברת התעופה

אם אתם מתכננים הטסת כלב לחול, הזמנת כרטיס טיסה באינטרנט כנראה לא תהיה אופציה. רוב חברות התעופה מאפשרות לטוס רק לכמה כלבים בודדים לכל טיסה, אז תצטרכו להתקשר ולוודא כי יש מקום במטוס לכם ולכלב שלכם, לפני שאתם מזמינים את הכרטיסים. (מסיבה זו, הקפידו תמיד לבצע הזמנות עבורכם ועבור חיית המחמד שלכם בו זמנית). בדרך כלל, חברות התעופה גובות 200-100 דולרים נוספים לכל כיוון, אך כדאי לבדוק את המדיניות הספציפית של חברת התעופה. (ולא, אתם לא יכולים לקנות מושב לכלב שלכם).

קחו את הכלב לבדיקות וטרינריות, חיסונים ואישורי טיסה

לאחר שקניתם לו כרטיס, קחו את הכלבלב לווטרינר, וקבלו תעודת בריאות המציינת שהוא בריא מספיק כדי לטוס, וכי הוא קיבל את כל החיסונים הדרושים. כשאתם אצל הווטרינר, דברו איתו על לוח הזמנים של האכלת חיית המחמד לפני ואחרי הטיסה, ועל כל שאלה שעולה על דעתכם בהקשר של הטסת כלב, כדי שתוכלו להתכונן לכל תרחיש.
ודאו כי יש בידכם את כל האישורים והטפסים הנדרשים וכי שילמתם אגרת יצוא כלבים באתר של משרד החקלאות.

הכינו את כלבכם לטיסה

למרות שצריך להתייעץ עם הווטרינר על מה להאכיל את הכלבלב ומתי, לא צריך להרדים את הכלבים לקראת הטיסה, לא משנה כמה אתם דואגים.
תרופות הרגעה במהלך טיסה יכולות להגביר את הסיכון לבעיות לב או נשימה, העלולות להיגרם כתוצאה מהשינוי בגבהים ובלחצים אטמוספריים.
תרופות אלו עשויות להפריע גם לאיזון או לשיווי המשקל של חיית המחמד שלכם בזמן שהן מועברות עם המוביל או בארגז.
אתם צריכים גם להרגיל את הכלב לארגז שלו עוד לפני הטיסה, כדי שידע שהוא אמור להישאר שם לזמן ממושך.

בצעו את השלבים הבאים בשדה התעופה

כשאתם מבצעים צ'ק-אין, הפקיד יבקש לראות את אישור הבריאות של הכלב שלכם, ואז לקבוע אם הוא יכול לטוס בקבינה, או אם יש לשלוח אותו לתא המטען.
אם חיית המחמד שלכם קטנה מספיק כדי לטוס איתכם, תוכל להמשיך לביטחון. ברגע שאתם שם, תורידו קודם כל את כל הפריטים שלכם – ז 'קט, מחשב נייד וכו', לפני שאתם מטפלים בכלב.
לאחר מכן, הוציאו את הכלב מהמלונה וקחו אותו אתכם, בזמן שהמלונה עוברת את בדיקת הרנטגן. כדי להאיץ את העניינים, ייתכן שתרצו להסיר את הקולר, כדי שגלאי המתכות לא יצפצף.
אם הכלב הולך לתא המטען, הקפידו לצרף תמונה עדכנית שלו למוביל, כמו גם שקית קטנה של מזון. כך אנשי התעופה יכולים להאכיל אותו במקרה של עיכוב ארוך.
כמו כן, ודאו שיש לכם תמונה נוכחית של הכלב, כך שיהיה קל יותר יותר לזהות אותו, אם חברת התעופה לא שמה את חיית המחמד שלכם במקום.
זה לא סביר, אבל עדיף להיות מוכנים לכל, כשמדברים על הטסת בעלי חיים.

כשהגעתם ליעד, אספו את הכלב שלכם מיד

ברגע שאתם מגיעים, הוציאו את הכלב שלכם לטיול. היה לו צפוף בדיוק כפי שהיה לכם בשעות האחרונות, כך שסביר להניח שהוא לא רוצה יותר מאוויר צח ולמתוח את הרגליים קצת. ולמרות שכל התהליך של הטסת כלב לחול היה אולי מעט מסובך, ברגע שתגיעו לראשונה לחופשה עם החבר הכי טוב שלכם, אתם תדעו שזה היה שווה את זה לגמרי.

Rate this post

מאמרים שאסור לפספס: