מדוע צריך משחת שיניים לכלבים?

מי לא אוהב לקבל חיוך?

כבר אמר המשורר: “החיים קצרים, חייכו כל עוד יש לכם שיניים!” ואכן, אנו משקיעים הרבה תשומת לב לפה שלנו. מצחצחים שיניים כמה פעמים ביום, משתמשים (חלקנו) בחוט דנטלי, מבקרים אצל רופא שיניים או אצל השיננית, ואפילו לפעמים מחליפים שיניים – העיקר שיהיה לנו חיוך יפה!

ומה עם חיות המחמד שלנו?

טיפול שיניים ביתי הוא אחד הדברים החשובים ביותר שאפשר להעניק חיית המחמד שלך, אחרי מזון ואהבה. שימו לב למספרים: בין 75% ל – 85% מהכלבים והחתולים מעל גיל 4 סובלים במידה מסוימת ממחלת שיניים! חלק גדול ממחלות אלה קשור למחלות מערכתיות קשות יותר, כגון מחלות לב או בעיות בכליות.

חיות המחמד שלנו רגישות למחלות. אבל פה צריך לזכור שאחד ההבדלים המהותיים בינן לבינינו הוא שהן אינן מתלוננות. כדי למנוע את הסיכון שכאשר נשים לב לריח רע מהפה, או כאשר תתחלנה השיניים ליפול, זה כבר יהיה מאוחר, אנו, הבעלים, צריכים לקחת אחריות לדאוג לטיפול שיניים מסודר.

מה חשוב לדעת על טיפול שיניים לכלבים?

מומלץ להתחיל ברגע שיש לכלב  שיני בשר. כך נהנים משני יתרונות: א). מתחילים עם פה נקי ובריא; ב). מתחילים לחנך את הכלב בגיל צעיר. אתם המצחצחים. לא משנה כמה אתם חושבים שהכלב שלכם מבריק – הוא לא יוכל לצחצח שיניים בעצמו! בחרו מברשת שיניים רכה ומספיק קטנה על מנת שתוכל להיכנס לצד הלחי. קיימות גם מברשות אצבע, שהם מעין “אצבעון” – כיסוי גומי לאצבע – שבקצהו יש מברשת עדינה.

לכלב שלכם מגיעה משחת שיניים לכלבים בלבד. אל תנסו להשתמש במשחת השיניים הרגילה שלכם. יש בה חומרים כגון פלואוריד ודטרגנטים שאסור לבלוע, וכלבים לא יודעים לשטוף את הפה אחרי צחצוח. חיות גם לא “מתות” על טעם מנטה, אז לא כדאי להפוך את החוויה של הכלב לחוויה לא נעימה. אם הכלב ממש מתנגד לצחצוח, אפשר לשים קצת משחת שיניים לכלבים בקערת האוכל זה יסתיר את הטעם, אבל זה גם פחות יעיל.  אפשר לשלב חטיפים לעיסים. למשל עצמות לעיסה ו”סיגרים” דנטלים שעוזרים מאוד בהסרת האבנית, ותורמים לזרימת דם טובה בחניכיים.

זה תלוי רק בנו

זיכרו: הגורם מספר אחד לבעיות שיניים אצל כלבים הוא הזנחה. כמו שאנו דואגים לתת חיסונים לכלבים בתור טיפול מונע, כך לגבי טיפול שיניים לכלבים – הכי חשוב זה הטיפול המונע. אל תזניחו – רכשו כבר עכשיו מברשת וגם משחת שיניים לכלבים, והתחילו לצחצח!

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter