טיפול בחיות: עשרת הדיברות

תוכן עניינים

תוכן עניינים (לחצו לפתיחה)

טיפול בגורים

טיפול בחיות: עשרת הדיברות

שיתוף החיים שלכם עם חיית מחמד כרוך בהרבה יותר מטיולים עצלים בשמש, או בבילוי זמן איכות יחד בימי שבת בצהריים, אחרי הים. מדובר גם באחריות כבדה, ולקיחת אחריות לרווחתה המלאה של ישות אחרת. ולפעמים זו יכולה להיות גם חוויה מלחיצה ומתישה. וכפי שאתם יודעים היטב, זה מרגיש לעתים קרובות כאילו שגם חיית המחמד שלכם לקחה אותה רמה של אחריות על האושר שלכם בתמורה! אז בין אם יש לכם כלבלב חדש, או בין אם אתם רק רוצים להתרענן, הנה עשרת הדיברות של טיפול בחיות – לקרוא ולזכור!

  1. ספקו להן סביבת חיים נקייה ומוגנתטיפול בכלבים ובחיות מחמד חייב לכלול מתן מקלט מאיתני הטבע ומסכנות, כמו גם היגיינה טובה.
  2. תמיד דאגו לאספקה שוטפת של מים נקיים וטריים – שמירה על הידרציה אופטימלית חשובה לבריאות ולאנרגיה.
  3. האכילו אותן במזון איכותי ובריא ומנעו השמנת יתר – עודף משקל אצל בני אדם וגם אצל בעלי חיים יכול להשפיע לרעה על בריאות בדרכים רבות. עקבו אחרי ההמלצות התזונתיות של הוטרינר, ובהתאם לצרכים התזונתיים של הכלב שלכם, לפי הגודל, הגיל, רמת הפעילות והגזע. זכרו לספק פינוקים בריאים יותר משאריות של ממתקים, בתור פרסים.
  4. קחו את חיית המחמד לווטרינר על בסיס קבוע – מצאו וטרינר בתל אביב שיספק לכם מידע על החיסונים, על טיפולים מונעים נגד תולעים ועל טיפול בטפילים נוספים. שמרו עותק של רשומות החיסון של חיית המחמד שלכם בבית או אתכם כאשר אתם נוסעים. צרו קשר עם הווטרינר שלכם אם אתם מאמינים כי חיית המחמד שלכם עלולה להיות חולה, פצועה, או אם משהו פשוט לא נראה כמו שצריך. הווטרינר שלכם הוא המומחה לשמירה על בריאות הכלב. עבדו איתו עבודת צוות.
  5. ספקו הזדמנויות מגוונות להתעמלות –  ודאו כי הכלב שלכם מקבל את כל התרגול הדרוש כדי לאפשר לו להיות בכושר. בהיותו בכושר, הכלב שלכם יהיה מסוגל להשתתף בפעילויות מהם הוא נהנה. טיפול בחיות חייב לכלול לפחות שני טיולים ארוכים ביום, ונסו לכלול בהם גם מעט ריצה, משחקי תופסת או תפיסה של כדור.
  6. תקשרו עם הכלב שלכם ובנו מערכת יחסיםכלבים הם יצורים חברתיים והם צריכים לתקשר עם הבעלים שלהם. זמן איכות יעזור לכם להכיר את הכלב ולהבין את הצרכים המיוחדים לו, כמו גם לשפר את היכולת לזהות סימנים מוקדמים של מחלה שיכולה להתפתח. בנוסף, הזמן המושקע בפיתוח מערכת יחסים יסייע למנוע דפוסי התנהגות בלתי רצויים רבים.
  7. אלפו את הכלב שלכם לעקוב אחרי פקודות פשוטות – שיעורי אימון ואילוף לגורים ולכלבים יכולים להיות יעילים מאד כשמדברים על טיפול בחיות. ככל שהכלב שלכם יהיה טוב יותר בביצוע פקודות בסיסיות וחיוניות, כך גדל הסיכוי שהוא יחיה חיים טובים וארוכים.
  8. בצעו בקרת הריון – אם אתם לא מתכוונים ליצור גורים, עיקור או סירוס כלבים הן אפשרויות לגיטימיות עבורכם. אם אתם מתכננים להרבות את הכלב, או מתנגדים לעיקור וסירוס מסיבות אחרות, נקטו אמצעים מתאימים. התייעצו עם הווטרינר שלכם לגבי אפשרויות אחרות של טיפול בכלבים לא מסורסים או מעוקרים.
  9. טיפול שיניים הוא חשוב מאוד – גזעים רבים נוטים לפתח מחלת חניכיים, שיכולות להיות לה השלכות חמורות. זיהום הנובע ממצב זה מוביל לאובדן שיניים בטרם עת, והוא יכול לגרום לזיהומים באיברים העיקריים, כולל שסתומי הלב.
  10. אל תתעלמו מטיפוח שיער וציפורניים – כלבים עם שיער רב נוטים לפתח כדורי שיער ופרזיטים. ציפורניים מגודלות שכיחות אצל כלבים קשישים ויכולות להקשות עליהם ללכת. בנוסף, ציפורניים כל כך ארוכות נוטות להישבר יותר, מה שיכול להיות כואב למדי.
Rate this post

מאמרים שאסור לפספס: